этот материал доступен на русском

В Україні посилили покарання за незаконну вирубку лісу та його контрабанду

14:15, 03 липня 2018
Промисловість
1273 0
Рада прийняла закон про запобігання контрабанди лісоматеріалів / фото УНІАН

Верховна Рада України у другому читанні ухвалила законопроект, спрямований на збереження українських лісів і запобігання контрабанді необроблених лісоматеріалів.

Читайте такожУ Держлісагентстві відзвітували, скільки гектарів українських лісів відновили у 2017 році

За ухвалення законопроекту №5495 «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів і запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів» проголосували 234 народних депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Законом у Кримінальному кодексі України встановлюється, що переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, а також лісоматеріалів, заборонених до вивозу за межі митної території України, карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

Та сама дія, вчинена особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 201, 201-1, 246 цього Кодексу, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням влади чи службового становища, або у великому розмірі, - карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою чи в особливо великому розмірі, - караються позбавленням волі на строк від 10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Серед іншого визначається, що незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, - караються штрафом від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, - караються обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Також у Кодексі України про адміністративні правопорушення підвищуються штрафи за незаконну порубку, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка; знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об'єктів озеленення в межах населених пунктів та за їх межами, що не віднесені до лісового фонду.

Крім того, визначається, що відповідно до пункту "g" статті ХХ "Загальні винятки" Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ 1947) на строк дії заборони вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту необроблених лісоматеріалів (товарна позиція 4403 згідно з УКТЗЕД), визначений статтею 21 цього закону, встановлюється обмеження внутрішнього споживання вітчизняних необроблених лісоматеріалів у розмірі 25 мільйонів кубічних метрів на рік.

Обсяг внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених не повинен перевищувати 25 мільйонів кубічних метрів на рік незалежно від обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених у попередньому році.

Цей закон набирає чинності з 1 січня 2019 року.

Тимчасово, строком на 8 років з дня набрання чинності цим законом, забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту деревини паливної (товарна позиція 4401100000 згідно з УКТЗЕД).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter