этот материал доступен на русском

Законопроект 1210 пропонує практику ренти ЗРС, якої немає в жодній країні світу - Жеваго

14:52, 13 вересня 2019
Різне
258 0
false

Власник виробника залізорудної сировини Ferrexpo Костянтин Жеваго закликав народних депутатів використовувати прийняті у світі практики при розробці законодавства, що стосується оподаткування видобутку залізної руди.

На його думку, підхід, запропонований у законопроекті №1210 від 30.08.2019, не відповідає загальноприйнятим міжнародним нормам, пише UAProm.

Таку думку бізнесмен висловив у ході засідання робочої групи Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики в четвер, 12 вересня. В ході засідання обговорювалися положення законопроекту №1210, який, крім іншого, пропонує змінити підхід до формування бази оподаткування при підрахунку рентних платежів на видобуток залізної руди. Відповідні зміни призведуть до зростання ренти на залізну руду з 8,8% до 10%.

«Залізна руда живе за принципами, прийнятими в усьому світі. І ми тут не встановлюємо правила, ми слідуємо тим, які існують у світі. Ми (українські виробники – ред.) представляємо на світовому ринку реально 4-5% обсягів виробництва. 95% - це Бразилія, Швеція, Канада, США, Австралія. Відповідно, ми повинні в цій ситуації пристосовуватися... Тому, народні депутати, вивчіть світову практику і порівнюйте, як це працює – ред.) у всьому світі: шведське законодавство, американське законодавство, австралійське законодавство. У країнах кредибильних, з якими ми конкуруємо. Такої практики визначення ренти на залізну руду, яку пропонує законопроект, немає ні в одній країні світу», - сказав Жеваго.

Він також піддав критиці аргумент парламентаріїв про те, що підвищення ренти буде стимулювати переробку ЗРС всередині країни і, як наслідок, виробництво більш складної продукції.

«Ми повинні подивитися, що є кращі практики і ними користуватися. США сьогодні це третя або четверта країна по випуску сталі, але все одно експортує і залізорудні окатиші, і залізорудну сировину. Канада виробляє величезну кількість сталі, але експортує надлишки залізорудної сировини на світовий ринок. Австралія переробляє 2% руди, яку виробляє, а 98% - експортує. Це країна з рейтингом AAA, найвищим у світі кредитним рейтингом. І відповідно, це ті країни, які мали б колосальні можливості розвивати свою сталеливарну індустрію, але є обставини, чому вони цього не роблять», - зазначив Жеваго.

За підсумками засідання комітету була створена робоча група з числа представників бізнесу і Державної податкової служби. Вона повинна напрацювати пропозиції щодо змін у законопроект 1210 протягом наступного тижня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter