этот материал доступен на русском

Не довіряючи калькулятору: в Україні готуються до перепису населення "вручну"

18:53, 04 червня 2020
Різне
376 0
Ілюстрація REUTERS

Читайте також"Дехто вирішив, що я якийсь космонавт": Дубілет відреагував на фейки щодо підрахунку кількості населення через супутник

Про це повідомив голова Державної служби статистики Ігор Вернер під час онлайн-зустрічі з журналістами.

"У нас створено відповідний підрозділ, який займається саме підготовкою до перепису за реєстрами, ми навіть залучаємо міжнародну спільноту, щоб потім не було питань щодо методології (розрахунку чисельності - УНІАН)", - сказав Вернер.

Він також зазначив, що в Україні ще жодного разу не був проведений сільськогосподарський перепис, який необхідний для визначення точнішого потенціалу сільського господарства.

"У 2001 році відбувся всеукраїнський перепис населення, під час якого ми дізналися кількість населення та його характеристики. На жаль, в сільському господарстві ми не маємо такої інформації. Нам потрібно знати скільки у нас корів, яких тварин містять люди, які культури вирощують... Це потрібно для прийняття обґрунтованих рішень, щоб було зрозуміло, що потрібно дотувати, а що розвивається добре", - зазначив голова Держстату.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці листопада 2019 року тодішній міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет заявив, що перепис населення була запланована на кінець 2020 року, майже 100 тисяч інтерв'юерів з планшетами мали обійти будинки й квартири українців.

На перепис в держбюджеті було передбачено 3,4 мільярда гривень. Разом з тим, Дубілет зазначив, що проведення перепису в такому форматі стало б "недозволеною розкішшю" для України, тому було вирішено провести "електронний перепис" й заощадити 2-3 мільярди гривень.

23 січня Дубілет повідомив результати оцінки чисельності населення, проведеної за даними операторів мобільного зв'язку, Держстату та електронних реєстрів, Пенсійного фонду та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.

Згідно з цими результатами, станом на 1 грудня 2019 року в Україні проживали 37 мільйонів 289 тисяч осіб. Це дані без урахування жителів окупованих територій.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter