этот материал доступен на русском

Фонд держмайна оскаржив рішення суду про неповернення "Укртелекому" в держвласність

08:55, 20 грудня 2018
Зв'язок
583 0
фото ukrtelecom.ua

Фонд державного майна України (ФДМУ) подав апеляцію на рішення Господарського суду Києва про відхилення позову компанії "ЕСУ" про розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій "Укртелекому" і стягнення 81,9 мільйона доларів пені за прострочення виконання зобов'язань щодо внесення інвестицій.

Читайте такожФонд держмайна оскаржить рішення суду про неповернення "Укртелекому" в держвласність

Про це УНІАН повідомила прес-служба ФДМУ.

"Рішення Господарського суду про розірвання договору купівлі-продажу було оскаржено 13 грудня. Апеляцію на рішення адмінсуду щодо визнання неправомірними результатів перевірки виконання інвестзобов'язань подамо до 22 грудня", - йдеться у відповіді прес-служби.

Прес-секретар нагадав, що аргументом для розірвання договору були як раз результати перевірки Фонду держмайна про невиконання компанією "ЕСУ" зобов'язань щодо інвестування у розвиток мережі "Укртелеком" суми не менше 450 мільйонів доларів.

Як повідомляв УНІАН, у 2011 році компанія "ЕСУ" (належить австрійській компанії EPIC, зараз Raga Establishment) викупила у держави компанію "Укртелеком", заплативши 10,57 мільярда гривень за 92,79% акцій. У 2013 році група компаній СКМ Ріната Ахметова викупила акції телеком-оператора.

У травні 2017 року ФДМУ звернувся в суд з позовом до компанії "ЕСУ", вимагаючи розірвати договір купівлі-продажу акцій оператора з-за невиконання інвестиційних зобов'язань у розмірі 450 мільйонів доларів 19 жовтня 2017 року Господарський суд Києва за позовом Фонду держмайна розірвав укладений в березні 2011 року за підсумками приватизаційного конкурсу договір купівлі-продажу акцій "Укртелекому" компанією "ЕСУ", тим самим повернувши пакет акцій "Укртелекому" у державну власність.

12 грудня 2017 року апеляційний суд відмовився задовольнити апеляцію компанії "ЕСУ" на рішення попередньої судової інстанції, згідно з яким у державну власність повернуто компанія "Укртелеком".

У липні 2018 року Верховний суд України задовольнив касаційну скаргу компанії "ЕСУ" на рішення судів про розірвання приватизаційного договору на 92,8% акцій "Укртелекому" і повернув справу на повторний розгляд у суд першої інстанції.

7 листопада Господарський суд Києва відмовився задовольнити позов Фонду державного майна до компанії "ЕСУ" про розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій "Укртелекому" і стягнення 81,9 мільйона доларів пені за прострочення виконання зобов'язання щодо внесення інвестицій.

9 листопада Окружний адміністративний суд Києва визнав неправомірними результати перевірки виконання умов договору купівлі-продажу пакета акцій компанії "Укртелеком" за конкурсом від 11 березня 2011 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter