этот материал доступен на русском

Більшість українців вважають, що податки на "євробляхи" потрібно зменшити - опитування (інфографіка)

13:07, 05 вересня 2018
Транспорт
425 0
Ілюстрація REUTERS

У питанні підтримки вимоги дотримання екологічного стандарту Євро-5 для всiх iмпортованих з-за кордону автомобiлiв і відповідно повної заборони на ввезення в Україну iмпортних авто, що виготовленi ранiше 2008/2009 року, думки українців розділилися.

Читайте такожВ Україні «євробляхи» вже зайняли 19% вторинного ринку: рейтинг найбільш популярних авто

Про це повідомляють результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг".

"34% за те, щоб заборонити імпорт авто старших 10 років, натомість, 47% – проти такого рішення. Ще 19% – не визначилися з відповіддю. За дозвіл ввезення старих авто частіше за інших виступали молодші респонденти, а також ті, хто вже має, або збирається мати авто на європейських номерах", - йдеться в повідомленні.

фото Рейтинг

Зазначається, що 62% українців вважають, що потрібно зменшити податки і зробити доступнішими імпортні автомобілі. Ще 14% проти зменшення податків, оскільки це вплине на надходження до державного бюджету. Для 15% питання оподаткування ввезення автомобілів не є актуальним. Знову ж таки, за зниження податків частіше виступають молодші та більш забезпечені респонденти, ті, хто мають у власності автомобілі, або ж збираються придбати авто на європейській реєстрації.

Читайте такожРада дала "зелене світло" законопроекту про здешевлення розмитнення "евроблях" (відео)

Також 50% опитаних вважають, що оптимальним варіантом вирішення проблеми великої кількості нерозмитнених автомобілів на європейських номерах є дозволити розмитнити їх, але зменшити для них податки. 12% вважають, що їх потрібно дозволити легалізувати, але за діючими тарифами на розмитнення. 14% виступають за те, що їх потрібно узаконити взагалі без розмитнення. Лише 4% за те, що залишити ситуацію статус-кво. Стільки ж виступають за повну заборону і конфіскацію "євроблях".

Варто підкреслити. що підтримка ідеї офіційної легалізації із сплатою митних зборів (зменшених, чи діючих) переважає в усіх регіональних, вікових та майнових групах. Навіть дві третини тих, хто вже має авто на єврореєстрації, або збирається його придбати, підтримують такий шлях вирішення цього питання. Водночас, у цих же ж групах відносно більше й тих, хто виступає за повну митну амністію "євроблях" (від чверті до третини). Серед тих, хто має авто на українській реєстрації, або ж збирається його придбати, підтримка такого шляху вирішення питання значно менша.

фото Рейтинг

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter