Шведський Volvo продали китайському концерну Geely

08:20, 29 березня 2010
Транспорт
1 0

За 1,8 млрд. доларів

Шведський виробник престижних автомобілів Volvo змінив власника. Американська компанія Ford продала Volvo маловідомому в Європі китайському концерну Geely за 1,8 млрд. дол.

Як передає Німецька хвиля, підписання контракту відбулося в неділю.

Незадовго до церемонії підписання контракту в шведському Гетеборгу керівнику Geely Лі ШУФУ вдалося переконати скептично налаштовані шведські профспілки не блокувати угоду. "Тепер ми почуваємо себе краще, ми підтримуємо цей продаж", - заявив речник профспілкової ради Volvo.

Ford і другий за розмірами китайський автомобільний концерн Geely ще в грудні принципово домовилися. Але чим довше затримувалося підписання контракту, тим більше сумнівалися шведи. Вони запитували себе, чи вистачить у китайців грошей, щоб не лише заплатити за Volvo близько 2 мільярдів доларів США, а й інвестувати в розробку нових моделей та просувати європейський бренд на Далекому Сході, зауважує агентство.

Для Пекіна придбання шведського концерну з його сучасним ноу-хау – це справа престижу. Заснований 1927 року автомобільний концерн Volvo вважається символом надійності, якості та безпеки. Натомість Geely – новачок на автомобільному ринку. Китайський концерн існує лише 12 років, і його моделі не вирізняються високими технологіями.

Оглядачі звертають увагу на той факт, що Volvo – більший за свого нового власника. 2008 року з конвеєрів на заводах Volvo у Швеції та Бельгії зійшло 375 тисяч машин, китайський концерн Geely виробив 300 тисяч. Крім того, на Volvo працюють вдвічі більше робітників.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter