этот материал доступен на русском

Коронакриза може завдати нищівного удару по "Укрзалізниці" - Кабмін

11:48, 29 травня 2020
Транспорт
390 0
Ілюстрація REUTERS

 Кабінет міністрів України допускає, що коронакриза може завдати нищівного удару по залізничному сектору України, який і без кризи перебуває в скрутному становищі.

Читайте такожПрограма відновлення економіки: що робитиме Кабмін для виходу з кризи (документ)

Про це сказано в ухваленій 27 травня комплексній урядовій програмі з відновлення вітчизняної економіки.

Такий негативний прогноз розробники програми пояснюють недоотриманням доходів від вантажних перевезень через зниження попиту, яке обумовлено уповільненням економіки, а також від пасажирських перевезень - через їхнє зупинення на час карантину.

Кабмін зазначив, що основу доходу «Укрзалізниці» формують вантажні перевезення (88% в 2019 році), причому з 2013 року дохід від вантажних перевезень зріс майже вдвічі, попри поступове зниження обсягів, що обумовлено зростанням вартості перевезень.

При цьому очікується падіння вантажоперевезень на 5% тільки в першому півріччі 2020 року через уповільнення економіки.

Крім того, вказується, що одним з наслідків кризи стане збільшення фінансового тиску і ризик дефолту внаслідок високих кредитних зобов'язань і зменшення інвестиційної привабливості.

Також наголошується, що відсутність ресурсів для інвестицій в умовах нестачі ліквідності унеможливить капіталовкладення в необхідну модернізацію.

«Більшість активів «Укрзалізниці» є критично зношеними. Це негативно впливає на вартість, якість, швидкість і безпеку перевезень. Проблема є настільки значною, що приватні підприємства намагаються вирішити її самостійно: частка приватних вантажних вагонів становить 58% в 2019 році; приватні вагони перебувають в набагато кращому стані: 41% з них були куплені в 2017-2019 роках», - сказано в програмі.

У документі також зазначено, що відкриття ринку приватної тяги допоможе модернізувати рухомий склад за допомогою приватного капіталу.

«Для модернізації «Укрзалізниці» необхідно інвестувати 30-60 млрд доларів до 2030 року. У 2019 році обсяг капітальних інвестицій становив 15 млрд грн», - сказано в програмі.

Довідка УНІАН. «Укрзалізниця» - акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі. Компанія входить до переліку держпідприємств, які не підлягають приватизації. Українська залізниця забезпечує понад 80% вантажних і близько 50% пасажирських перевезень, що виконуються усіма видами транспорту. За обсягами вантажних перевезень українська залізниця посідає четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись тільки залізницям Китаю, Росії та Індії.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter