этот материал доступен на русском

У КВУ заявили, що майбутні місцеві вибори стануть "найбільш заполітизованими" в українській історії

12:50, 29 липня 2020
Вибори-2020
757 0
Місцеві вибори в Україні пройдуть 25 жовтня / фото УНІАН

Голова Комітету виборців України Олексій Кошель вважає, що майбутні місцеві вибори стануть «найбільш заполітизованими» в українській історії.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час прес-конференції.

«Вибори стартують за місяць і кілька днів. Йдеться про 5 вересня. Ці вибори будуть принципово іншими. І тут йдеться не лише про нове виборче законодавство, не лише про нову виборчу систему, не лише про проблему коронавірусу, яка, в будь-якому разі, вплине на вибори. Не лише про нові механізми комунікації… Я вбачаю ключову проблему – це те, що вибори стануть найбільш заполітизовані і, певно, що найбільш беззмістовні в українській історії. На превеликий жаль, ця виборча кампанія з місцевих виборів може мати саме такі характеристики», - зазначив Кошель.

Читайте такожДо Ради точно потрапили б чотири партії - опитування

Він зазначив, що наявна виборча модель, яка передбачає проведення виборів за партійними списками в громадах, де проживає понад 10 тисяч громадян, є «досить специфічною». «Це призводить до того, що міські голови, які є потенційними кандидатами, зараз займаються питаннями партійного будівництва. Вони створюють або розгортають мережі десятків маленьких і великих політичних партій саме під місцеві вибори. А потенційні кандидати шукають привабливі політичні кольори, які можуть легко подолати 5-відсотковий бар’єр», - сказав голова КВУ.

Так, на його думку, тематикою місцевої кампанії може бути не питання щодо сміттєвих заводів, каналізацій, водопроводів, доріг і подібного, а це може бути «загальнополітична, загальнонаціональна тематика». «Тобто, орієнтація на політичні кольори, на партійні кольори», - додав Кошель.

Читайте такожУ ЦВК пояснили, як проходитимуть місцеві вибори 25 жовтня

Він зауважив, що судячи з характеру розгортання виборчої кампанії, такий формат «зручний для політичних партій-важковиків», які «із задоволенням підтримують такий загальнонаціональний характер місцевих виборів». «Я вважаю, це одна з найбільших проблем», - сказав Кошель.

Як повідомляв УНІАН, 15 липня Верховна Рада ухвалила постанову про призначення чергових місцевих виборів на 25 жовтня (№ 3809).

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter