25 жовтня в Україні пройдуть місцеві вибори / фото УНІАН

П'ята частина всіх кримінальних проваджень, відкритих за фактом порушення виборчого процесу, стосується можливості підкупу виборців.

Читайте такожРазумков вважає, що до виборів Рада не прийме закон щодо "клонів" у бюлетеняхПро це розповів голова Національної поліції Ігор Клименко в ефірі «Свободи слова» на телеканалі ICTV.

«На даний момент 123 кримінальних провадження вже відкрито Національною поліцією, – сказав він. - П'ята частина всіх кримінальних проваджень - це підкуп. Триває та ж історія - це, зокрема, ті ж продуктові набори, з логотипами політичних партій».

Відео дня

Ще одним популярним способом підкупу є пропозиція проголосувати за кандидата за гроші: платять аванс 250-300 гривень, перед голосуванням кажуть, за кого віддати голос, і просять сфотографувати бюлетень.

Клименко також нагадав, що зараз в Україні в цілодобовому режимі працює ситуаційний центр МВС і Нацполіції, де правоохоронці в режимі онлайн отримують всю інформацію, в тому числі про порушення під час виборчого процесу.

Місцеві вибори 2020: що відомо

  • 15 липня Верховна Рада прийняла постанову про призначення чергових місцевих виборів на 25 жовтня (№3809).
  • Вибори депутатів Донецької та Луганської обласних рад не призначили у зв'язку з неможливістю забезпечення представництва спільних інтересів територіальних громад сіл, селищ та міст.
  • 30 серпня Центральна виборча комісія оголосила з 5 вересня початок виборчого процесу місцевих виборів, призначених на 25 жовтня.
  • 5 вересня в Україні стартував виборчий процес у рамках підготовки та проведення місцевих виборів, які заплановані на 25 жовтня.
  • 15 вересня розпочався процес офіційного висунення кандидатів у депутати місцевих рад та на посади сільського, селищного, міського голови, який тривав до 24 вересня включно.