П`ятницький відзначає прогрес на переговорах з ЄС про ЗВТ

10:07, 08 липня 2010
Новини ЄС
0 0

Пазли поки не чіткі...

Брюссель. 8 липня. УНІАН. Заступник міністра економіки України Валерій П’ЯТНИЦЬКИЙ відзначає прогрес на переговорах з ЄС про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ).

Як передає власний кореспондент УНІАН в Брюсселі, про це він заявив українським журналістам під час чергового раунду переговорів.

“Сьогодні вже маємо певний результат, коли ми порозумілися, і далі будемо йти на рівні експертів”, - сказав він.

Заступник міністра зазначив, що сторонам, зокрема, вдалося просунутися в питаннях торгівлі товарами, послугами, санітарних та фітосанітарних заходів, сталого розвитку, а також державних закупівель.

“Пазли поки не з зовсім конкретними обрисами, але вони все ближче і ближче”, - сказав В.П’ЯТНИЦЬКИЙ.

Одним зі складних питань, що залишилися для розгляду, за його словами, є питання захисту географічних назв товарів. Заступник міністра зазначив, що на сьогодні різниця між кількістю товарів, географічна назва яких захищається в Україні і в Європі “сягає двох і навіть трьох порядків”.

При цьому, якщо частина з них має некритичне значення для України, то від ряду назв, розповсюджених ще з часів Радянського Союзу, доведеться відмовлятися, в тому числі від таких назв напоїв, як “шампанське” чи “коньяк”.

“І це матиме вплив бізнесовий”, - сказав заступник міністра, зазначивши, що Україна, погодившись на захист географічного походження товарів, повинна буде не тільки стежити за внутрішніми виробниками, але й за дотриманням відповідних правил при імпорті схожої продукції з заводів, передусім, сусідніх країн, де відповідні правила ще не застосовуються (Білорусь, Росія, Казахстан тощо).

Заступник міністра не уточнив, коли можуть завершитися переговори щодо створення ЗВТ з ЄС, зазначивши лише, що цього не станеться в найближчі місяць-два.

Як повідомляв УНІАН. Україна та ЄС розпочали переговори про створення зони вільної торгівлі, що має стати складовою новою угоди про асоціацію між Україною та ЄС, 18 лютого 2008 року.

Дванандцятий раунд переговорів триває в Брюсселі з 5 по 9 липня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter