Європарламент і Європейська рада узгодили бюджет ЄС на 2014 рік

11:10, 13 листопада 2013
Новини ЄС
0 0

Бюджет Європейського Союзу становить близько 1% від ВВП ЄС

Після тривалих переговорів головні інституції Європейського Союзу - Європарламент і Європейська рада – узгодили бюджет ЄС на 2014 рік.

Як повідомили УНІАН у Представництві Європейського Союзу в Україні, бюджет ЄС на 2014 рік передбачає 142,6 млрд євро надходжень та 135,5 млрд євро виплат.

Понад 11 млрд євро піде на стимулювання зростання та нових робочих місць; 50 млрд – на соціальні програми та програми територіальної єдності; 56 млрд – на гармонійний та екологічний розвиток, 6 млрд виділено на зміцнення позицій ЄС у світі.

Бюджет Європейського Союзу становить близько 1% від ВВП ЄС. Він є значно меншим, ніж бюджети великих держав-членів Євросоюзу.

Коментуючи домовленість, Європейський комісар з бюджетних питань Януш Левандовський зазначив, що бюджет «надає такі потрібні інвестиційні можливості для європейського бізнесу, для науковців, студентів, для міст та регіонів – саме тоді, коли ці інвестиції дуже потрібні».

Крім того, бюджетна домовленість є «ключовим кроком у напрямі до ухвалення наступного Рамкового багаторічного бюджету ЄС (2014-2020 роки)», - вважає комісар.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter