Супрун пояснила, чому в Україні усе ще немає медичного канабісу / фото pixabay.com

Колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун звинуватила міністра внутрішніх справ Арсена Авакова в тому, що він та його міністерство заблокували рішення про введення контрольованого обмеженого обігу медичного канабісу в Україні.

Читайте такожПідлітки вживають менше марихуани, коли вона легалізована – дослідження

Таку заяву Супрун зробила під час прощання з громадою, після своєї відставки. Відповідне відео оприлюднив у Facebook журналіст Тарас Ратушний.

Відео дня

"Ми в останнє засідання уряду подали зміни до постанови [КМУ, №770-2000-п], щоб медичний канабіс став доступним для пацієнтів. Всі погодили: СБУ, МЕРТ, Мінфін, ми... Єдиний, хто заблокував, це був Аваков і МВС.

Два рази ми передавали це і два раза вони відмовилися [погоджувати], бо казали, що треба змінити кримінальний кодекс. Але це неправда, бо це медичний канабіс, так само, як інші наркотики, що є ліками, він може контролюватися через Держлікслужбу. Тож можете подякувати пану Авакову за те, що немає медичного канабісу зараз в Україні, доступного для наших пацієнтів", – цитує Ратушний заяву колишньої чиновниці.

Раніше директор центру психічного здоров'я та моніторингу наркотиків і алкоголю МОЗ України Сергій Шум пояснив, кому буде доступна медична марихуана в разі її легалізації.