Сервіс запустили у рамках програми "Доступні ліки" / Скріншот

Відсьогодні, 18 листопада, в Україні запрацював новий онлайн-сервіс на основі відкритих даних для пошуку аптек, які працюють за програмою «Доступні ліки».

Про це в соцмережі Facebook повідомила прес-служба Міністерства цифровий трансформації України.

Сервіс «показує в зручному форматі, скільки аптек, що працюють за програмою «Доступні ліки», є в радіусі 7 кілометрів від кожного медичного закладу, де працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти», - йдеться в повідомленні.

Урядова програма «Доступні ліки» передбачає, що пацієнт, який підписав декларацію з сімейним лікарем, педіатром або терапевтом, може за його рецептом отримувати ліки, частково або повністю оплачені державою.

«Станом на 1 листопада, за даними НСЗУ, вже понад 7700 аптек приєдналися до програми. Це – приблизно 30–35% від загальної кількості аптек в Україні», - додали в прес-службі.

Читайте такожСтало відомо, які медичні послуги будуть безкоштовними для українців у 2020 році

Відзначається, що новий онлайн-інструмент буде корисний як пацієнтам, оскільки дозволяє знайти найближчу до лікарні аптеку і отримати лікарські засоби за програмою «Доступні ліки», так і місцевій владі, а також бізнесу, адже на візуалізації чітко видно «білі плями» в аптечній інфраструктурі.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів України планує більш ніж втричі розширити програму «Доступні ліки» в наступному році.

У вересні Національна служба здоров'я України разом з Міністерством цифровий трансформації запустили онлайн-сервіс на підставі відкритих даних «Відкрита медреформа», який дозволяє вибирати лікаря пацієнтам медичних закладів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram