Обмеження будуть введені у разі незавезеного випадку інфікування / Фото: portal.lviv.ua

Заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко заявив, що МОЗ рекомендуватиме закривати школи, садочки, кінотеатри, музеї та торгово-розважальні центри у разі зараження коронавірусом всередині країни, тобто незавезеного випадку інфікування.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Ляшко повідомив на брифінгу в Києві.

Читайте такожУ 80% інфікованих новим коронавірусом хвороба протікає у легкому вигляді - МОЗ

Відео дня

«Якщо зафіксований навіть один випадок передачі всередині країни - випадок, який не буде пов’язаний з подорожжю з країни, де зафіксований випадок коронавірусної інфекції – ми одразу будемо рекомендувати органам місцевого самоврядування на тій території, де буде зафіксовано цей випадок, вводити обмежувальні протиепідемічні заходи – закривати школи, дитячі садочки, музеї, кінотеатри, торгово-розважальні центри», - заявив він.

Також він відзначив, що МОЗ вводитиме додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи у разі виявлення завезеного випадку, але «при наявності великого випадку контактів».

Крім того, він відзначив, що посилений режим дезінфекції транспортних об’єктів буде тривати незалежно від того, чи пошириться нова коронавірусна інфекція в Україні.

«Стосовно дезінфекції транспорту ще 3 лютого було прийняте розпорядження Кабміну, яким затверджено національний план. Там чітко прописано, що органи місцевого самоврядування, місцеві органи виконавчої влади разом з суб’єктами господарювання повинні забезпечити посилений режим дезінфекції на транспортних об’єктах, масового перебування людей, оскільки це є одним із профілактичних елементів запобігання поширенню ГРВІ, в тому числі і коронавірусу. Ці заходи є обґрунтованими в сезон підвищеної захворюваності на грип та ГРВІ і незалежно від того, чи буде у нас поширення коронавірусної інфекції чи не буде – такі заходи будуть позитивно впливати і зменшувати кількість інших ГРВІ», - додав Ляшко.

Як повідомляв УНІАН, спалах викликаного новим коронавірусом захворювання було зафіксовано наприкінці грудня 2019 року в найбільш густонаселеному місті Центрального Китаю - 12-мільйонному Ухані. Всесвітня організація охорони здоров'я визнала його надзвичайною ситуацією міжнародного масштабу.

За межами Китаю найбільше тих, що заразилися, в Південній Кореї та Італії.

3 березня у Чернівцях підтверджено перший в Україні випадок коронавірусу – у чоловіка, який з дружиною повернувся з Італії до Чернівецької області. Медики госпіталізували чоловіка, а його дружина перебувала вдома. Згодом через протести сусідів вона погодилась на обсервацію.

Станом на 4 березня у світі зареєстровано 93 160 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 198 - летальні. Одужали 50 690 осіб.