В Україні - понад 12 млн людей мають діагноз "гіпертонія"

17:57, 06 травня 2014
Країна
11 0

Внаслідок гіпертонії тривалість життя знижується на 10-15 років 

В Україні - понад 12 млн людей мають діагноз "гіпертонія".

Про це повідомив головний позаштатний терапевт України Василь Нетяженко під прес-конференції у МОЗ.

За його словами, сьогодні в Україні - понад 26,5 млн людей мають захворювання системи кровообігу, з яких, хворих на гіпертонію понад 12 млн, на ішемічну хворобу серця – понад 9 млн, на стенокардію – понад 3 млн. "Найбільше ускладнень має артеріальна гіпертензія, зокрема, гострий та повторний інфаркти та інсульти. Щоб запобігти цій хворобі слід вести здоровий спосіб життя: відмовитися від шкідливих звичок, дотримуватися дієти зі зменшенням споживання солі, дозувати фізичну активність. Відтак можна уникнути ускладнень гіпертонічної хвороби на 30%, а у тих, хто вже приймає ліки – ще на 28%», - наголосив лікар.

***

У другу суботу травня за ініціативи Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я проводиться Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією.

Підвищений артеріальний тиск або артеріальна гіпертонія – самий грізний фактор розвитку інфаркту міокарда та ішемічного інсульту. Понад 1,5 мільярдів людей у всьому світі страждають цим підступним захворюванням. За даними статистики, понад 45 відсотків хворих людей не знають, що вони мають завищені показники артеріального тиску.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter