Операцію провели 6 серпня / фото facebook.com/irina.zaslavets

Чоловік, якому раніше вперше в Україні пересадили підшлункову залозу від неспорідненого донора, помер.

Про це повідомляється на сторінці Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова у Facebook.

"Це величезна втрата не лише для його рідних, а і для усього нашого колективу та тих, хто вболівав і переживав за чоловіка. Усі ці дні наші лікарі буквально жили з ним у реанімації. Цілодобовий супровід, медикаменти, контроль іноземних колег: ми робили все від нас залежне, аби Андрій відновився після операції", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

Читайте такожВ Одесі помер найстаріший практикуючий дерматолог України Петросян

Лікарі розповідають, що тривалий час стан чоловіка був стабільним, нирка і підшлункова почали працювати.

"Але, на жаль, потім показники стрімко погіршилися, судини затромбувалися і ані операція, ані подальша реанімація уже не мали ефекту", - додають у медзакладі.

Трансплантація підшлункової залози: що це

  • Медики кажуть, що це одна із найскладніших операцій з пересадження органів. Світова статистика говорить про те, що кожен третій пацієнт після такої операції не виживає, у той час як два інші отримують шанс жити повноцінно.
  • У львівській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги вперше зробили трансплантацію підшлункової залози ввечері 6 серпня.
  • Донором став 38-річний мешканець Львівської області, який потрапив до лікарні з  розривом аневризми судин головного мозку. Його стан був несумісним з життям, тому рідні підписали дозвіл на донорство.