Степанов розповів про правила і рекомендації для дитячих садочків з 1 вересня / фото УНІАН

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів про правила і рекомендації для дошкільних закладів (дитячих садочків), які діятимуть з 1 вересня у рамках адаптивного карантину.

Читайте такожУ МОЗ розповіли, що робити вчителям і батькам у випадку виявлення симптомів COVID-19 у дитини

Як передає кореспондент УНІАН, на онлайн брифінгу глава відомства зауважив, що перед початком зміни повинен обов'язково проводитися скринінг працівників закладу.

Відео дня

Чи дозволено батькам заходити до садочка?

"Вихователі зранку приймають дітей у заклад від батьків на території закладу, але за межами будівлі. Це достатньо важливо, тобто для того, щоб не було входження у будівлю батьків", - додав Степанов.

Антисептики та рушники у садочках

Також на вході до закладу треба організувати місце для обробки рук спиртовими антисептиками.

«Виключно на вході, виключно під контролем працівників закладу повинно це відбуватися», - наголосив міністр.

За його словами, усі протиепідемічні заходи для дітей повинні бути в ігровій формі.

«Що забороняється в цих закладах - використовувати багаторазові тканинні рушники. Чому ми забороняємо? Тому що все це може суттєво вплинути на розповсюдження COVID-19. Саме багаторазові рушники - якщо раптом хтось буде хворим. Використання м'яких іграшок. Килими з довгим ворсом. Заходити всередину приміщення у вуличному взутті, тобто бажано на вході у приміщення одразу знімати відповідне вуличне взуття», - додав Степанов.

Чи проводитимуть масові заходи та батьківські збори?

Також, за його словами, забороняється проведення масових заходів та батьківських зборів.

«Коли ми говоримо про масові заходи, то коли весь дитячий садочок, усі групи починають разом збиратися. Я думаю, що ви розумієте, що це велике скупчення людей, і все це викликає великий ризик розповсюдження COVID-19», - зауважив міністр.

Особливості занять в умовах карантину

Також він повідомив, які рекомендації розробили у МОЗ на період адаптивного карантину.

«Рекомендується розробити графік прогулянок та занять, аби не допускати змішування груп. Щоб це був різний час, різні групи в дитячому садочку... Щоб між собою якомога менше діти контактували з різних груп», - зазначив Степанов.

Крім того, рекомендується обмежити вправи, під час яких діти контактують між собою, викладачами та використовують додатковий інвентар.

«Якщо ви можете переглянути сам план таких занять, то бажано це зробити, щоб було якомога менше таких контактів», - додав він.

Степанов також наголосив, що працівники садочків повинні регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх антисептиками не рідше ніж раз на дві години та після відвідування громадських місць.

«В дитячому садочку повинні проводити дезінфекцію поверхонь не рідше, ніж кожні дві години, та відразу після завершення занять. Це повинно зайти в правила поведінки в дитячому садочку. Треба робити провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня», - сказав він.

Степанов наголосив на важливості дотримання зазначених правил і рекомендацій, «якщо ми не хочемо чути повідомлення, що у нас у дитячому садочку захворіли усі діти, чи він увесь пішов на самоізоляцію».

Раніше Міністерство охорони здоров'я оновило протиепідемічні правила для шкіл під час пандемії COVID-19. 

  • Так, учням 1-4 класів пересування в школах буде дозволено без використання масок або респіраторів. 
  • Водночас у школах, розташованих у «помаранчевих» зонах епідемічної небезпеки, педагогам буде рекомендовано використовувати захисні щитки, а в «жовтих» та «зелених» зонах - просто дотримуватися соціальної дистанції. 
  • Допуск вчителів на роботу може бути тільки після проведення відповідної термометрії. 
  • У разі підтвердження коронавірусу у когось з учнів весь клас повинен йти на самоізоляцію. 
  • Крім того, антисептики мають бути встановлені тільки на входах у школи, в подальшому учні та викладачі повинні мити руки після кожного уроку.