Дізнайтеся головні симптоми тромбозу на УНІАН / фото ua.depositphotos.com

Якщо раніше тромбоз був болем старшого покоління, то сьогодні проблеми з судинами мають і молоді люди. Що сприяє утворенню тромбів і що робити, щоб не утворилися тромби, - читайте на УНІАН.

Як дізнатися, чи є у мене тромби - симптоми

Перш за все треба знати, що тромб - це згусток в судинах або порожнинах серця через погане згортання крові. Погане харчування, неправильне лікування, інфекції, недостатня фізична активність і зайва вага можуть привести до застою крові і сприяють утворенню тромбів.  

Тромбозом хворіють насамперед люди старші за 60 років, хворі на діабет, курці, люди, котрі зловживають спиртним або страждають зайвою вагою. А ось малорухливий спосіб життя - основна причина, чому відривається тромб у молодих людей.

Відео дня

Залежно від місць виникнення розрізняють венозний і артеріальний тромбоз, що викликає інфаркт. Згусток крові в мозку може призвести до інсульту. А ось тромб в серці може викликати раптову смерть.  

Тромби - симптоми і тривожні сигнали:

  • різкий пульсуючий біль, оніміння, набряклість (переважно тромби на руці, на ногах);
  • задишка в грудях;
  • запаморочення;
  • можуть виникнути проблеми з мовленням у разі тромбів у мозку;
  • посиніння шкіри, ефект "набряклих вен".

Навіть різкий рух або травма можуть спровокувати відрив тромбу від стінки судини (тромбоемболії). В цьому випадку кровотік припиняється, що часто стає причиною ішемічного інфаркту.

Що робити, щоб не утворювалися тромби: рекомендації

Тромбоз - дуже підступний. Уберегтися від застою крові можна, якщо виконувати наступні рекомендації:

  • Більше займатися спортом. Лікарі рекомендують виділяти 30 хвилин на фізичні вправи (гімнастику, розтягування і зміцнення м'язів) по чотири рази на тиждень. Якщо вам лінь самим робити регулярну зарядку - запишіться до спортзал до тренера і розкажіть йому про проблему. Спеціаліст обов'язково врахує всі нюанси зі здоров'ям і розробить адекватний графік.
  • Відмовитися від шкідливих звичок. Зрозумійте, ваше здоров'я - тільки в ваших руках. Викиньте сигарети і забороніть собі вживати алкоголь.
  • Дотримуватися дієти. Ця порада стосується насамперед людей, які страждають зайвою вагою. Обмежте споживання жирів і введіть в раціон більше свіжих фруктів і овочів (наприклад, цитрусові і часник знижують ризик тромбозу). Якщо вас цікавить, що пити, щоб не було тромбів, то врахуйте - тільки після консультацій у лікарів можна приймати препарати, що розріджують кров.
  • Вибирати зручний одяг. Білизна, що занадто стискає тіло, ускладнює кровообіг в кінцівках, перешкоджаючи притоку крові. Разом з тим лікарі радять носити компресійні панчохи, гольфи, колготи і т.д. вже за наявності варикозу вен після операцій.

Як помирає людина, якщо відірвався тромб - варіанти

У жінок смерть від тромбу трапляється, як правило, через варикоз ніг або варикоз тазу, у чоловіків - це результат миготливої аритмії.  

Зовні зрозуміти, що людина померла саме від відриву тромбу - складно, це згодом встановлюють фахівці, досліджуючи тіло на наявність внутрішньої кровотечі. До останнього хворий може навіть не підозрювати, що у нього - тромбоз.

І інфаркт, і інсульт небезпечні саме своєю раптовістю. На порятунок пацієнта є лічені години.

Вас також можуть зацікавити новини: