Емоційне вигорання медиків призводить до збільшення кількості лікарських помилок - дослідження

12:00, 23 лютого 2017
Зарубіжні новини
167 0

Що глибше у медичного працівника виражено синдром емоційного вигорання, то з меншою часткою ймовірності він буде вважати роботу у сфері охорони здоров'я своїм покликанням.

liveinternet.ru

На думку авторів дослідження, подібне ставлення до медицини має негативні наслідки як для самих лікарів, так і для їхніх пацієнтів, пише Mayo Clinic Proceedings.

Читайте такожДепресія і тривожний розлад можуть провокувати розвиток онкозахворювань - вченіУ рамках проведеного дослідження, майже 2,3 тис. американських лікарів було запропоновано пройти тест щодо емоційного вигорання, а також відповісти на ряд питань, які дозволили б визначити, чи вважають вони свою роботу – найважливішою справою життя.

Понад 93% опитаних заявили, що робота приносить їм глибоке внутрішнє задоволення, при цьому тільки 44% були б згодні безкоштовно надавати медичні послуги (за умови відсутності потреби в грошових коштах). Автори роботи також зазначили, що лікарі з більш вираженим синдромом емоційного вигорання частіше відповідали «ні» на питання про те, чи є медицина їх покликанням. Наприклад, серед лікарів без ознак емоційного вигорання, 93% заявили, що при можливості прожити життя заново, вони б знову обрали роботу в медицині.

Читайте такожІталійські медики врятували ногу українці з допомогою пересадки донорської кістки

За словами авторів роботи, ставлення лікарів до своєї роботи, як до справи життя, вкрай важливо для пацієнтів і всієї системи охорони здоров'я. Вони відзначають, що емоційне вигорання медиків призводить до незадоволеності пацієнтів, збільшення кількості лікарських помилок, підвищення витрат на охорону здоров'я.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter