Ізраїльські підлітки зможуть отримувати ліки для профілактики СНІДу без дозволу батьків

14:58, 04 грудня 2017
Зарубіжні новини
195 0

Мова йде про профілактичне лікування.

сайт NEWSru.до.іл


Міністерство охорони здоров'я Ізраїля прийняло рішення про те, що ізраїльські підлітки зможуть отримати в лікарнях препарат для профілактики СНІДу, не надаючи лікарям дозвіл від батьків, як було раніше, пишуть Новини Ізраїлю.

Читайте такожУ 2016 році у світі ВІЛ-інфекцією щогодини заражалися 18 дітей - ЮНІСЕФ

Мова йде про профілактичне лікування, яке надається особам, які мали статеві відносини з підвищеним ризиком зараження. В такому разі протягом 72 годин після статевого контакту їм слід з'явитися в одну з лікарень: "Іхілов", "Шиба", РАМБАМ, "Каплан", "Сорока", "Меїр", "Адаса Ейн-Керем".

Якщо фахівець визнає, що пацієнтові дійсно загрожує небезпека зараження, пацієнт почне отримувати медикаментозне лікування під назвою PEP – лікування з декількох лікарських препаратів, які слід приймати протягом місяця.

Дане лікування скорочує ризик зараження СНІДом на 80%.

Читайте такожУ Петербурзі померла ВІЛ-інфікована дитина, яку не лікували батьки через релігійні переконання

Згідно новому розпоряженню МОЗ, підліток може звернутися за профілактичним лікуванням в одну з лікарень сам, без батьків, і лікарня не зобов'язана ані просити дозволу у батьків, ні навіть ставити їх до відома про надане підлітку лікуванні. Для надання неповнолітньому пацієнту лікування буде необхідно лише дозвіл соціального працівника лікарні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter