этот материал доступен на русском

Підвищує ризик смерті: науковці розкритикували препарат, який приймав Трамп проти коронавірусу

12:23, 25 травня 2020
Зарубіжні новини
199 0
Дональд Трамп сказав, що він приймав гідроксихлорохін щодня протягом 10 днів / фото newsru.co.il

У США провели нове велике дослідження, у якому виявили, що розрекламовані Трампом протималярійні препарати погіршують стан пацієнтів з Covid-19.

Про це пише ТСН з посиланням на Science Alert.

Читайте також"Популістські заяви": лікар розгромив антикоронавірусні "ліки Трампа" і вказав на їхню небезпеку

В ході аналізу були вивчені дані про 96 032 госпіталізованих пацієнтів, 14 888 з яких отримували ті чи інші форми лікування хлорохіном і гідроксихлорохіном протягом чотирьох місяців. Дослідження проводилося дослідниками з Брігама і Жіночої лікарні в Бостоні. Це найбільше дослідження такого роду у пацієнтів з COVID-19. 

У ньому вивчалися результати пацієнтів, яких лікували гідроксихлорохіном або гідроксихлорохіном із макролідним антибіотиком, хлорохіном або хлорохіном із макролідним антибіотиком. 

Автори не змогли знайти переваги такого лікування над тими пацієнтами, які не отримали жодної з комбінацій. Замість цього, дослідження показало збільшення частоти серцевих скорочень у тих, хто приймав ліки.

На початку пандемії препарат привернув увагу лікарів, експертів і адміністрації Трампа як потенційне лікування коронавірусів. Президент Дональд Трамп сказав, що він приймав гідроксихлорохін щодня протягом 10 днів.

Додаткові дослідження, однак, ставлять під сумнів ефективність препарату в лікуванні нового коронавірусу. Клінічні випробування, що проходили в Бразилії, були зупинені в квітні після сплеску смертності серед пацієнтів, які отримали препарат.

Препарат не був схвалений Управлінням з контролю за продуктами і ліками США для лікування COVID-19.

Два дослідження, опубліковані в Медичному журналі Нової Англії і Американської медичної асоціації, показали, що серед тисяч госпіталізованих пацієнтів з коронавірусом ті, хто приймав протималярійні ліки гідроксихлорохін, не відчували себе краще або гірше, ніж пацієнти, які цього не робили.

Нагадаємо, науковці тестуватимуть поширений тип ліків - альфа-блокатори, які можуть перервати цикл гіперзапалення, що виникає у разі зараження Covid-19, перш ніж воно почне рости. 

Читайте також:

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter