Імунна система жінок краще реагує на коронавірус / Reuters

Коронавірус загрожує всім не залежно від статі чи віку. Але старші чоловіки вдвічі частіше страждають від важкої форми COVID-19 і помирають, ніж жінки того ж віку. Чому?

Перше дослідження імунної реакції у людей різної статі дало підказку, яка проливає світло на причини явища. Імунна реакція на коронавірус у чоловіків слабша, ніж у жінок.

Читайте такожScience: Коронавірус здатен "вимикати" важливу частину імунної системиПро це пише New York Times, додаючи, що результати дослідження були опубліковані в журналі Nature. В них йдеться про те, що чоловіки, особливо ті, яким більше 60 років, будуть більше залежними від вакцин у захисті від інфекції.

"Природне зараження, вочевидь, не викликає адекватну імунну реакцію у чоловіків", - сказала імунолог з Єльського університету Акіко Івасакі.

Результати дослідження відповідають попереднім знанням про відмінності між імунними системами людей різної статі. Організм жінок реагує на інфекції швидше і сильніше. Це може бути пов'язано з тим, що їхній імунітет налаштований захищати ще ненароджених дітей від патогенів. Але якщо він весь час перебуває в стані "бойової тривоги", це може бути шкідливо. Наприклад, більшість автоімунних захворювань, тобто таких, які виникають через надто сильну імунну реакцію, притаманні більше жінкам, ніж чоловікам.

"Ми дивимося на дві сторони однієї монети", - сказав імунолог Інституту Генріха Петтта в Німеччині доктор Маркус Альтфельд.

Читайте такожBusiness Insider: Вчені встановили, хто найбільше поширює коронавірусНа його думку, висновки нового дослідження знадобляться компаніям, які займаються розробкою вакцин від коронавірусу. Зокрема, дані про відмінності імунної реакції у людей різної статі будуть важливими при визначенні дозування.

"Можна легко уявити сценарії, в ході яких однієї ін'єкції вакцини вистачить для, наприклад, молодої жінки. Але старшим чоловікам можуть знадобитися й три уколи", - пояснив доктор Альтфельд.

Щеплення від коронавірусу: що наразі відомо?

Читайте новини світу і переклади зарубіжної преси на каналі УНІАН ІноЗМІ