этот материал доступен на русском

Newsweek: Вчені виявили ще один непомітний спосіб поширення коронавірусу

17:17, 20 травня 2020
Зарубіжні новини
1965 0
фото pixabay.com

Заражені коронавірусом люди, в яких ще не почали проявлятися симптоми, можуть поширювати інфекцію через низку поверхонь в готельних кімнатах. Зокрема, передача вірусу може відбуватися через наволочки, простирадла і ковдри.

Про це пише Newsweek з посиланням на нове дослідження, опубліковане в журналі Emerging Infectious Diseases. Не зважаючи на відсутність симптомів, пацієнти починали лишати вірус на поверхнях вже через 24 години.

Читайте такожЗМІ: у Нідерландах вперше у світі зафіксували факт передачі коронавірусу від тварини до людини

Щоб дізнатися більше про поширення SARS-CoV-2 людьми без симптомів, дослідники проаналізували мазки, зібрані в готельному номері, в якому два китайські студенти проходили карантинну ізоляцію. Вони вчилися за кордоном, але повернулися в Китай 19-20 березня. Одного з них видання умовно називає "студент А", а іншого - "студент Б". На момент повернення в рідну країну в жодного з них не було ані підвищення температури, ані будь-яких інших симптомів COVID-19. Однак, їх все одно відправили в готельну кімнату на 14-денний карантин.

Кожного ранку місцевий медичний персонал міряв їхню температуру тіла й перевіряв, чи не з'явилися симптоми хвороби. На другий день в студентів не було ані гарячки, ані інших симптомів. Але попри це, їхні тести на коронавірус були позитивними. Тож студентів відправили в місцеву лікарню на лікування. Лише через два дні в лікарняній палаті у "студента А" з'явився кашель і підвищена температура. На шостий день те ж саме сталося зі "студентом Б". Рентген виявив проблеми з його легенями.

Читайте такожABC News: Лікарі помітили, що коронавірус може впливати на мозок

Вчені зібрали мазки з поверхонь у готельній кімнаті, в якій перебували студенти, через три години після того, як їхні тести на коронавірус виявилися позитивними. Зразки були взяті з наволочок, ковдри, простирадл і рушників, а також з поверхні дверей, ручки змішувача у ванній, вимикачів світла, термостата в кімнаті, пульта дистанційного керування телевізора, дверних ручок у ванній, а також з туалетного сидіння й кнопки змивання. Студенти були єдиними людьми, які за досить тривалий час проживали в конкретній кімнаті. Готель був зачинений з 24 січня через карантин. Тож у нього не було мешканців. Для контролю дослідження, вчені зібрали аналогічні зразки з поверхонь у сусідній кімнаті, де ніхто не живе.

В кожній кімнаті вчені зібрали по 11 зразків (всього 22 зразки). Аналіз 8 з них виявився позитивним. 6 були з кімнати "студента А". Коронавірус знайшли на простирадлах, в підковдрі, наволочках, а також на рушниках. На змішувачі з ванної "студента Б" теж знайшли SARS-CoV-2, так само як і на наволочках. Як і варто було очікувати, всі зразки контрольної кімнати без мешканців були негативними. У наволочках і підковдрах кількість часточок вірусу була дуже високою.

Читайте такожBloomberg: Вчені з'ясували, чи заразні пацієнти, в яких знову знайшли коронавірус після одужання

"Нашим дослідженням ми показали потужне розповсюдження вірусу пацієнтами без симптомів, що співпадає з результатами інших досліджень. Але ми знайшли більше доказів того, як саме відбувається безсимптомна передача вірусу. На додачу, стало очевидно, що пацієнти без симптомів, але з високим вірусним навантаженням можуть дуже легко заразити середовище за дуже короткий час", - йдеться у висновках.

Тривалий контакт з об'єктами, схоже призводить до високого рівня зараження. Адже коронавірус знаходили на подушках і простирадлах, але не на дверних ручках чи вимикачах світла.

Читайте новини світу і переклади зарубіжної преси на каналі УНІАН ІноЗМІ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter