Голова Правління ВАТ «Газпром» Олексій МІЛЛЕР і голова Правління НАК «Нафтогаз України» Олег ДУБИНА сьогодні в ході телефонних переговорів досягли домовленості про розв’язання кризової ситуації, що склалася у відносинах у газовій сфері.

Про це йдеться у спільній заяві НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром», переданій УНІАН.

Зокрема, сторони домовилися про те, що постачання газу з 1 січня по 1 березня 2008 року буде повністю оформлене і сплачене НАК «Нафтогаз України» за існуючою на початок року схемою. Питання з постачанням російського газу будуть врегульовані. Переговори з інших питань співпраці у газовій сфері будуть продовжені.

«Транзит російського газу для європейських споживачів територією України здійснюється в повному обсязі. Обмеження постачання для споживачів України зняті», - зазначено в заяві.

Як повідомляв УНІАН, вранці 3 березня «Газпром» скоротив постачання газу до України на 25% через невирішені проблеми із заборгованістю «Нафтогазу України» за газ, спожитий у листопаді-грудні 2007 року, і відсутність умов постачання в 2008 році.

4 березня о 20.00 мск ВАТ "Газпром" скоротив ще на 25% постачання газу до України - до 69,3 млн. куб. м на добу, що відповідає близько 54% добових планових обсягів. 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram