Турчинов має скликати засідання РНБО / фото twitter.com/STsegolko

Президент України Петро Порошенко доручив секретарю Ради національної безпеки та оборони Олександру Турчинову попередньо на середу скликати засідання РНБО щодо реформування «Укроборонпрому».

Як передає кореспондент УНІАН, про це глава держави повідомив на засіданні Ради регіонального розвитку Миколаївської області.

Читайте такожРада доручила ТСК розслідувати розкрадання в оборонній сфері

«Ми вже давно планували засідання РНБО з порядком денним щодо реформування «Укроборонпрому» та посилення прозорості його діяльності», - заявив він.

За словами Порошенка, за діяльністю оборонного сектору має бути розширений урядовий, парламентський та суспільний контроль.

«Зранку доручив секретарю РНБО Олександру Валентиновичу Турчинову підготувати це засідання, попередньо – на середу, провести необхідні консультації з нашими зарубіжними партнерами», - додав президент.

Довідка УНІАН. 25 лютого проект «Наші гроші з Денисом Бігусом» оприлюднив розслідування, в якому стверджується, що син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор причетний до схем масштабного розкрадання бюджетних коштів в оборонному комплексі.

Стверджується, що Гладковський-молодший та його партнери вступили у змову з оборонними чиновниками. Вони скуповували військові запчастини у російських контрабандистів, а також на складах української армії. Ціни на запчастини, які часто не відповідали будь-яким стандартам якості, були завищеними у рази. Цей "товар" за змовою з керівництвом "Укроборонпрому" продавали на оборонні заводи. У такий спосіб група нібито отримала від "Укроборонпрому" щонайменше 250 млн грн.

Олега Гладковського журналісти називають другом нинішнього президента Петра Порошенка і "смотрящим за оборонкою".

Читайте такожСБУ про скандал з "оборонкою": посадити можна лише за контрабанду зброї, а у розслідуванні йдеться про запчастини

26 лютого президент відсторонив Гладковського від виконання обов'язків першого заступника секретаря РНБО на час проведення розслідування.

Сам Гладковський заявив, що його син став заручником «брудної роботи і брудних справ» та позивається до журналістів-розслідувачів.

Прес-секретар Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк повідомила, що САП відкрила кримінальне провадження для перевірки оприлюднених у програмі "Наші гроші" фактів про мільйонні оборудки в оборонній сфері.

27 лютого генпрокурор Юрій Луценко заявив, що ГПУ розслідує оприлюднені у ЗМІ оборудки в оборонній сфері з 2017, а НАБУ - з 2016 року.

За його словами, встановлена сума збитків, завданих держбюджету, від оборудок в оборонній сфері, про які йдеться в розслідуванні проекту «Наші гроші з Денисом Бігусом», становить 22 млн грн.

Також Луценко підтвердив, що підприємства ОПК, в тому числі «Кузня на Рибальському», отримували деталі для ремонту військової техніки контрабандою з Росії.

4 березня Петро Порошенко заявив, що підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО.