Луценко звинуватив Бігуса у зломі кодів / фото УНІАН

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що журналіст Денис Бігус зламував коди диска з матеріалами справи про розкрадання в оборонній сфері.

Про це він сказав сьогодні на брифінгу.

Читайте такожЛуценко: інформація Бігуса з'єднання явилася на фінальній стадії розслідування ГПУ щодо "Укроборонпрому"

Луценко заявив, що ГПУ не затягувала розслідування справи, а чекала завершення податкових перевірок підприємств - фігурантів кримінального провадження.

"У 2016 році військова прокуратура зареєструвала цю справу. Весь 2018 рік йшла податкова перевірка для того, щоб встановити повноту сплати податків за "Оптимумспецдеталь", власником якої є громадянин Рогоза. Так, за кілька днів до завершення цієї податкової (перевірки ред.) пан Бігус отримав у розпорядження інформацію з середини минулого року. Звинувачення в тому, що ми нібито повільно діяли, відкидаємо [...] Чому пан Бігус зволікав з публікацією розслідування з минулого року? Йому треба було зламати коди диска, а нам потрібно було провести податкову перевірку", - зазначив Генпрокурор.

Як повідомляв УНІАН, 25 лютого проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив розслідування, в якому йшлося, що син на той час першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор нібито причетний до схем масштабного розкрадання бюджетних коштів в оборонному комплексі.

У розслідуванні стверджується, що Гладковський-молодший та його партнери вступили у змову з оборонними чиновниками. Вони скуповували військові запчастини у російських контрабандистів, а також на складах української армії. Ціни на запчастини, які часто не відповідали будь-яким стандартам якості, були завищеними у рази. Цей "товар" за змовою з керівництвом "Укроборонпрому" продавали на оборонні заводи. У такий спосіб група нібито отримала від "Укроборонпрому" щонайменше 250 млн грн. Олега Гладковського журналісти називають другом президента Петра Порошенка і "смотрящим за оборонкою".

26 лютого президент відсторонив Гладковського від виконання обов'язків першого заступника секретаря РНБО на час проведення розслідування, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади. Сам Гладковський заявив, що його син став заручником "брудної роботи і брудних справ" та позивається до журналістів-розслідувачів. САП відкрила кримінальне провадження для перевірки оприлюднених журналістами фактів про мільйонні оборудки в оборонній сфері.

4 березня проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив нову частину розслідування закупівель комплектувальних за завищеними цінами для підприємств "Укроборонпрому", згідно з яким чинний керівник держконцерну Павло Букін та колишній перший заступник секретаря РНБО Гладковський нібито отримували "відкати" за постачання висотомірів для ремонту в Україні Ан-26 з Казахстану.

11 березня журналісти оприлюднили ще одну частину розслідування, згідно з яким Національне антикорупційне бюро України у грудні 2016 року вважало підозрілими контракти компанії "Оптимумспецдеталь" з Харківським бронетанковим заводом і внесло її до переліку фірм з ознаками фіктивності, але пізніше викреслило з цього списку. За даними журналістів, за таке рішення НАБУ нібито брало хабарі.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram