Петро Порошенко та Володимир Зеленський / фото REUTERS

Петро Порошенко планує саботувати діяльність новообраного президента Володимира Зеленського.

Про це розповів в коммментарии Главреду політолог Олег Саакян.

"Петро Порошенко натякав, що хоче повернутися в президентське крісло, причому через рік. Тобто за датою набагато раніше, ніж закінчаться повноваження Володимира Зеленського. А це є неоднозначним натяком на те, що він планує саботувати діяльність новообраного президента. Не виключаю, що кадрові призначення відбуваються не тільки для посилення своїх позицій, а й у рамках домовленостей з різними політичними і фінансово-економічними колами. Зокрема, зняття своєї людини, і призначення своєї людини в Нацраді з телерадіомовлення Зеленський зможе зробити тільки в лютому 2020-го року. Це фактично можливість контролювати правила гри на медіаринку, в тому числі і на виборчий період. У Петра Олексійовича є медіаактиви, ясна річ, що він в розрізі парламентських виборів в цьому зацікавлений, як і в силовому блоці. В даному випадку Петро Олексійович посилює власний політичний вплив на період відходу з президентського крісла", - пояснив Саакян.

Читайте такожЕксперт розповів, хто зацікавлений в достроковому розпуску Ради

За словами політолога, всі нові кадрові призначення розбиваються про низький рівень легітимності президента.

"У новообраного президента високий рівень легітимності, тому в даному випадку в конфлікт вступили легальність і легітимність. Зазвичай, коли таке відбувається в політичній реальності, то перемагає легітимність. Новий президент, наприклад, зможе ініціювати законодавчі зміни. Також, це можна зробити через неформальні інструменти впливу, домовленості з різними політичними групами. І частину рішень можна буде поміняти. І підтримка його рішень буде набагато вищою, ніж попереднього, чий рейтинг досить низький", - особливо відзначив Олег Саакян.

Політолог також звернув увагу, що найближчим часом Порошенко може зайнятися кадровим питанням в обласних та районних адміністраціях.

"Там найближчим часом можуть відбуватися певні перестановки. І це може бути предметом домовленостей у розрізі стартової позиції на парламентські вибори. Також, перестановки можуть бути у фінансово-економічному секторі, де у президента є можливість вплинути на нові призначення. Але основними звичайно були інформаційний простір, військовий блок та політичні посади. І цим він вже щільно займається", - підсумував Саакян.

Нагадаємо, поки ще чинний президент Петро Порошенко 7 травня призначив 75 суддів Верховного суду. При цьому він закликав свого наступника Володимира Зеленського та його команду не втручатися в роботу судових інстанцій.

Також Петро Порошенко призначив головою Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення Володимира Горковенка, який працює в Адміністрації президента.