этот материал доступен на русском

Вчителі та учні: Гончарук розповів про пріоритети уряду в галузі освіті на 2020 рік (відео)

11:58, 15 листопада 2019
Політика
415 0
Гончарук розповів про пріоритети уряду в галузі освіті на 2020 рік / фото УНІАН

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що наступного року уряд планує зайнятися розв'язанням проблем престижності професії вчителя, залучення до цієї галузі молодих фахівців, а також освітою дітей у малонаселених регіонах.

Про це він розповів в ефірі "Сніданку з 1+1". 

Читайте такожНовосад представила «To do list» змін в освіті: доступ до дошкільної освіти та НУШ у базовій школі

"У наступному році, якщо ми говоримо про освіту, то ми зосередимось на молодих вчителях. Тому що нам важливо, щоб люди йшли до школи, щоб престижність професії вчителя, вона поверталась. І в другу чергу, це не менш важливо і я хочу про це окремо сказати, - нам дуже важливо зосередитись на дітках, які живуть в малонаселених регіонах. Тому що вони дуже програють. Ми як держава витрачаємо на них більше коштів. На одну дитину в рік держава витрачає іноді до 100 тисяч гривень для того, щоб вона ходила в школу. Тоді як в середньому по системі – ми витрачаємо 20 тисяч гривень", - пояснив прем’єр.

За його словами, на дітей у малонаселених регіонах держава витрачає в 5 разів більше, однак якість освіти там в 2 рази менша через нестачу викладачів. Зокрема, вчителі мусять викладати по 10 предметів у сільських школах.

Також Гончарук розповів, чи планується підвищення видатків на освіту, зокрема і на зарплату освітянам.

"Гроші ж нізвідки не беруться. Ми вирішили не підвищувати податки в цьому бюджеті. І це його відрізняє від всіх інших. Ми намагались знайти кошти шляхом економії…. Ми хотіли би платити і сьогодні. Але питання в тому, що для того, аби щось платити, треба їх десь взяти. Це означає, що треба підвищити податки, а це також ляже тягарем на підприємців та всіх інших. Тому потрібно шукати гроші в ефективності. Тому ми будемо зменшувати в наступному році витрати на державний апарат щоб менше витрачати на стіни: державні органи, чиновників з одного боку. З іншого боку, нам потрібно, щоб росла економіка", - зазначив він.

Нагадаємо, у Міністерстві освіти повідомили, що уже наступного року в Україні хочуть збудувати по 100 дитячих садків, шкіл та стадіонів. Водночас вихователям дитсадків обіцяють підвищити зарплати, а в школах продовжать втілювати проєкт "Нова українська школа". 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter