этот материал доступен на русском

Зеленський і "Слуга народу" залишаються лідерами електоральних симпатій українців - опитування

14:54, 24 лютого 2020
Політика
2018 0
фото УНІАН

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова з 13 по 17 лютого.

"Якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, найбільше голосів отримав би Зеленський (40% серед тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме)", - йдеться в повідомленні.

Читайте такожРівень довіри українців до уряду та прем’єра Гончарука суттєво знизився - опитування

15% респондентів мають намір голосувати за співголову фракції "Опозиційна платформа - за життя" Юрія Бойка, 13,5% ˗ за екс-президента України, народного депутата Петра Порошенка, 10% ˗ за лідера "Батьківщини" Юлію Тимошенко.

Крім того, вказується, що якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради України, найбільшу підтримку виборців отримала б політична партія "Слуга народу" - за неї готові віддати свій голос 36% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме.

За "Опозиційну платформу ˗ за життя" готові віддати свій голос 15% тих респондентів, які прийдуть на виборчі дільниці і визначилися з вибором, за "Європейську солідарність" ˗ 13%, за ВО "Батьківщина" ˗ 10%, за партію "Сила і честь" ˗ 5%.

Порівняно з результатами опитування, проведеного Центром Разумкова у січні цього року, знизився рівень електоральної підтримки партії "Слуга народу" (з 45% до 36%), і на статистично значущому рівні зросли наміри голосувати за ВО "Батьківщина" (з 8% до 10%) і партію "Опозиційний блок" (з 0,9% до 2%).

Читайте такожБільшість українців вважають, що події в країні розвиваються у неправильному напрямі - опитування

Довідка. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками.

Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова з квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Як повідомляв УНІАН, за підсумками опитування Всеукраїнської асоціації соціологів, проведеного з 3 по 7 лютого, президент України Володимир Зеленський залишається лідером довіри серед українців, а рейтинг політичних сил продовжує очолювати партія "Слуга народу".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter