Вівторок,
26 вересня 2017
Наші спільноти

У Раді Європи закликали Україну успішно завершити судову реформу

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд закликав українську владу зробити все можливе, щоб успішно завершити судову реформу.

/ Фото УНІАН
Генсек РЄ Ягланд закликав українську владу успішно завершити судову реформу / Фото УНІАН

Відповідна заява генсека РЄ розповсюджена у четвер.

"Я хотів би закликати українську владу вжити всі необхідні кроки, які ще залишилися, щоб довести судову реформу до успішного завершення, згідно з очікуваннями українського народу і відповідно до європейських стандартів. Необхідний подальший прогрес для досягнення стабільності в країні і відновлення громадської довіри до судової системи. Судова реформа також є передумовою для успішного проведення реформ в інших сферах, включаючи економічне зростання і перспективи для іноземних інвестицій", - заявив Ягланд.

Генсек РЄ констатував, що у розвитку оновленої правової бази для судової системи разом з прийняттям стратегічних політичних документів був досягнутий значний прогрес. При цьому він вказав, що були прийняті нові закони про прокуратуру, щодо агентства по боротьбі з корупцією, про поліцію і про Державне бюро розслідувань. "Вони можуть прокласти шлях для подальших необхідних структурних і процедурних змін у системі правосуддя. Рада Європи готова продовжити і без того активну підтримку цього процесу, спираючись на свій досвід і поради", - наголосив він.

Делегація Європарламенту їде перевіряти, як Україна витрачає фінансову допомогу ЄС

На переконання Ягланда, вирішальне значення мають ефективне функціонування новостворених антикорупційних інституцій, подальше вдосконалення системи безоплатної юридичної допомоги, а також вдосконалення виконання національними судами постанов і рішень ЄСПЛ.

"Більшість з досягнутих результатів будуть залишатися крихкими, якщо їх не закріпити в Конституції, яка повинна стати основою національної єдності. Процес реформування потребує міцної конституційної основи. Тому прийняття проекту змін до Конституції, підготовлений Конституційною комісією та поданий президентом Порошенком у Верховну Раду є важливим і вирішальним кроком на шляху до успішної реформи", - наголосив генсек РЄ.

При цьому він запевнив, що Рада Європи "є і буде залишатися на боці України і її народу у той час, як країна приймає важливі заходи для створення повністю незалежної, ефективної та професійної судової системи".

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку