"Безвізова епопея" для українців може завершитися до листопада - Клімкін

11:58, 12 вересня 2016
2202 3

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін очікує, що Європарламент ухвалить рішення щодо безвізового режиму з Україною вже найближчим часом. 

Климкин / REUTERS

Про це повідомляє DW з посиланням на Die Welt.

"Я очікую, що ще в цьому місяці або у жовтні Європарламент проголосує за безвізовий режим і ми отримаємо позитивне рішення ЄС до листопада. Ми довели, що справді провели всі реформи, що зазначалися як передумова для безвізового режиму", - зазначив міністр і додав, що в сфері боротьби з корупцією в Україні щоденно здійснюються затримання і наступним кроком буде притягнення винних до суду.

Читайте такожЄС може прийняти остаточне рішення щодо безвізового режиму з Україною на початку осені – єврокомісар

Відповідаючи на запитання щодо шляхів виходу з "глухого кута" у процесі врегулювання конфлікту на Донбасі, Клімкін зазначив, що це неможливо без політичного тиску на Росію з боку ЄС та "всього цивілізованого світу". "Тому важливо, щоби санкції залишалися в силі, поки ми не побачимо справжнього результату імплементації мінських угод", - сказав міністр.

У відповідь на запитання, чи боїться Клімкін імовірного послаблення санкцій ЄС проти Росії наступного року, міністр відповів, що відвернення від політики солідарності з Україною "матиме негативні наслідки для самоусвідомлення ЄС". Водночас він розкритикував політику Євросоюзу щодо Москви, назвавши проблемою "відсутність єдиної стратегії та спільної політичної волі" в цьому питанні всередині Євросоюзу.

Клімкін додав, що Україна потребує від Заходу озброєнь оборонного характеру та засобів зв'язку задля стримування загострення ситуації на Донбасі та "щоб Росія залишалася на кордоні" з нині непідконтрольними Києву регіонами Сходу України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter