Літак збили в Тегерані 8 січня \ фото REUTERS

У Тегерані 18-21 жовтня відбудуться перемовини представників Ірану та України у справі виплати компенсацій за збитий літак "Міжнародних авіаліній України".

Читайте такожЗбиття літака МАУ в Ірані: Україна готова звертатися в міжнародні судиЯк ідеться у повідомленні МЗС України, перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова прийняла посла Ісламської Республіки Іран в Україні Манучехра Мораді на його прохання.

Джапарова висловила сподівання на забезпечення Іраном оперативного, прозорого та об’єктивного розслідування причин збиття літака і відповідного покарання винних, виплати компенсацій родинам загиблих і Державі Україна, надання гарантій неповторення подібних трагедій у майбутньому.

Мораді запевнив у готовності іранської сторони до якнайшвидшого та взаємоприйнятного вирішення порушених питань у ході наступного раунду перемовин, запланованих на 18-21 жовтня в Тегерані.

Джапарова детально поінформувала посла про численні порушення Росією прав людини на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, мілітаризацію Азовсько-Чорноморського регіону та про міжнародні зусилля України щодо припинення окупації півострова.

Посол висловив розуміння політичної та гуманітарної ситуації в Криму, підтвердивши незмінність позиції Ірану з підтримки суверенітету і територіальної цілісності України.

Співрозмовники також обговорили низку питань співпраці України та Ірану у сферах культури, освіти та шляхи підвищення ефективності взаємодії у рамках ООН та інших міжнародних організацій.

Збиття літака МАУ в Ірані

8 січня в Ірані розбився літак "Міжнародних авіаліній України", який виконував рейс за маршрутом Тегеран-Київ. Загинули 176 осіб. На борту Boeing 737 перебували 11 громадян України, зокрема 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини і Великої Британії.

Через три дні президент Ірану Хасан Рухані визнав, що український лайнер був збитий "в результаті ненавмисної людської помилки", і пообіцяв притягнути винних до відповідальності.

18 липня стало відомо, щоІран передав бортові самописці з літака до Франції на дослідження.

21 липня очільник МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що зчитування "чорних скриньок" літака пройшло успішно.

Заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін повідомив, що розшифрування "чорних скриньок" підтвердило незаконне втручання в його політ.

30 липня у Києві відбулися переговори з іранською делегацією щодо виплати компенсацій.

31 липня Кулеба повідомив три головні результати переговорів з делегацією Ірану щодо компенсацій. Зокрема Іран включився у переговорний процес щодо встановлення всіх обставин трагедії, притягнення всіх винних до відповідальності і виплати всіх необхідних компенсацій. Також Іран погодився виконати всі свої зобов'язання за міжнародними конвенціями у сфері авіації. Водночас, немає відповіді на запитання, якою буде сума компенсацій.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram