Разумков прокоментував можливість воєнного стану в Україні / фото УНІАН, Олександр Кузьмін

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков зазначає, що станом на сьогодні немає підстав для введення режиму воєнного стану.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав в ефірі "4 каналу".

"Станом на сьогодні підстав для введення воєнного стану поки що немає", - запевнив спікер.

Разумков також висловив думку, що парламент займатиме "одностайну або майже одностайну позицію" та відстоюватиме інтереси країни у разі, якщо виникнуть питання щодо обороноздатності та захисту територіальної цілісності держави.

Читайте такожЗахідні партнери нададуть Україні зброю в разі масштабних бойових дій з боку РФ - Кулеба

Стягування Росією військ до кордону з Україною

  • 30 березня Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що РФ зосередила вздовж кордону України і на тимчасово окупованих територіях 28 батальйонних тактичних груп і під виглядом підготовки до навчань планує ще стягнути до 25 батальйонних тактичних груп, що створює загрози військовій безпеці нашої держави.
  • За даними ЗСУ, окупанти на Донбасі підсилюють передові підрозділи розвідувальними групами і снайперськими парами, проводять тренування особового складу із задіянням інструкторів Збройних сил РФ. Також російсько-окупаційні війська тримають у готовності до застосування чергові підрозділи артилерії на певних напрямках, зокрема, у населених пунктах на окупованій території України.
  • 31 березня The New York Times повідомила, що Росія стягує чотири тисячі військових до кордону з Україною.
  • Командування збройних сил США в Європі підвищило свою бойову готовність до найвищого рівня після відновлення бойових дій між російськими бойовиками і українськими військовими в Донецькій області на сході України.
  • США зажадали від Росії пояснень через стягування своїх військ до кордону з Україною, а також попередили Росію про реакцію в разі агресії щодо України.
  • 8 квітня Хомчак заявив, що ситуація контролюється, а українські військові готові реагувати як на загострення ситуації на тимчасово окупованій території Луганської та Донецької областей, так і вздовж усього українсько-російського кордону.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram