Путін щодо України швидше реалізовуватиме білоруський сценарій / фото REUTERS

Головний страх росіян - це війна, тому президент РФ Володимир Путін не піде на повномасштабне вторгнення в Україну.

Таку думку висловив російський опозиціонер Дмитро Гудков в інтерв'ю Радіо НВ.

"Росіяни бояться війни, це головний страх. Проводилося соціологічне дослідження після того, коли було скупчення військ уздовж кордону з Україною, на телебаченні була пропагандистська істерія, де деякі товариші кричали "Треба до Києва дійти". Так ось соціологи відзначили зростання побоювань, що може початися війна, є великий відсоток людей, які дійсно бояться війни. Це не дасть Путіну якихось внутрішньополітичних дивідендів і очок", - зазначив Гудков.

За його словами, Путін щодо України швидше реалізовуватиме білоруський сценарій.

"Путін до 2024 року повинен якимось чином або приєднати Білорусь, або інтегрувати. Мені здається, цей варіант найкращий, тому що війна - це все-таки автоматично проблеми із Заходом, який вже точно не зможе діяти, це по-перше. По-друге, це труни, ніякої легкої переможної війни не вийде, абсолютно очевидно. Тому я сподіваюся, що я правильно розумію все-таки, як система влаштована, як там приймаються рішення, війну він організовувати не буде", - додав Гудков.

На його думку, Путін і далі створюватиме Україні проблеми, оскільки живе міфами "холодної війни" про сфери впливу.

Читайте такожРосія вже відпрацювала завдання удару по Україні - генерал

"Він вважає, що Росія повинна мати свої колонії і, звичайно, відноситься до пострадянського простору як до території свого впливу. При цьому вплив, як ми бачимо, він розгубив", - зазначив Гудков.

Стягування Росією військ до кордону з Україною

  • 30 березня Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що РФ зосередила вздовж кордону України і на тимчасово окупованих територіях 28 батальйонних тактичних груп, і під виглядом підготовки до навчань планує ще стягнути до 25 батальйонних тактичних груп, що створює загрози військовій безпеці нашої держави.
  • За даними ЗСУ, окупанти посилюють передові підрозділи розвідувальними групами і снайперськими парами, проводять тренування особового складу із залученням інструкторів збройних сил РФ. Також російсько-окупаційні війська тримають напоготові до застосування чергові підрозділи артилерії на певних напрямках, зокрема в населених пунктах на окупованій території України.
  • 31 Березня The New York Times повідомила, що Росія стягує чотири тисячі військових до кордону з Україною.
  • Також з'явилося відео з ешелоном військової техніки, яку російські війська перекидають в окупований Крим через Кримський міст.
  • Командування збройних сил США в Європі підвищило свою бойову готовність до найвищого рівня після відновлення бойових дій між російськими бойовиками та українськими військовими в Донецькій області на сході України.
  • США зажадали від Росії пояснень через стягування своїх військ до кордону з Україною, а також попередили Росію про реакцію у разі агресії щодо України.
  • Президент Володимир Зеленський заявляв, що РФ шляхом збільшення кількості військ на кордоні намагається чинити тиск на Україну.
  • 22 квітня Росія заявила, що починає відведення військ Південного та Західного військових округів, які проводили навчання в окупованому Криму та поблизу кордонів України, до пунктів постійної дислокації з 23 квітня. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що"всі поставлені цілі досягнуті".