Ірина Венедіктова і Ніда Грунскєнє / фото Офісу Генпрокурора

У рамках робочого візиту до Вільнюса генеральний прокурор Ірина Венедіктова провела зустріч із генеральним прокурором Литовської Республіки Нідою Грунскєнє, її заступником Гінтасом Іванаускасом, а також керівниками підрозділів.

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора України.

Сторони розглянули аспекти співпраці в питаннях протидії корупції, що є актуальними для обох країн. Прокуратура Литовської Республіки з 2013 року розробляє програми запобігання корупції для забезпечення ефективної системи боротьби з цим явищем всередині відомства і загалом у державі.

"Розвиток антикорупційних органів і їхньої дієвості наразі наш стратегічний пріоритет. Вже майже рік наша країна очікує на обрання керівника Спеціалізованої актикорупційної прокуратури, який має вивести боротьбу із цим явищем на якісно новий рівень. Додаткові інструменти може дати й обмін досвідом та спільні заходи із литовськими колегами, тому ми завжди готові об’єднувати зусилля", - зазначила Ірина Венедіктова. 

фото Офісу Генпрокурора

Також генпрокурори обох держав обговорили питання взаємодії при розслідуванні злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту. Крім цього, обмінялися думками щодо виявлення та повернення незаконно привласнених активів.

"Наразі в Литві заблокована частина коштів колишнього прем’єр-міністра України. Для нас принципово докласти всіх зусиль, щоб вкрадене в нашої держави було їй повернуте. Ми готові до координації дій на міжнародному рівні, щоби свого часу приховані за кордоном мільйони, повернулись в Україну", - акцентувала український генпрокурор.

Генпрокурор Литви подякувала українським колегам за ефективне міжнародно-правове співробітництво. Також керівники інституцій домовились про зміцнення зв’язків та намітили перспективи підписання меморандуму про співпрацю між відомствами.

фото Офісу Генпрокурора

Вас також можуть зацікавити новини: