Політолог пояснив, для чого Остін подзвонив Шойгу / фото REUTERS

Ситуація в Україні перебуває на зламі і навіть друга фаза повномасштабної війни підходить до свого апогею з непривабливим для Росії результатом.

Такий висновок в ефірі 24 каналу зробив політолог Ігор Чаленко після того, як глава Пентагону Ллойд Остін вперше за тривалий час поговорив з російським міністром оборони Сергієм Шойгу.

Експерт припустив, що США могли вкотре наголосити на критичному становищі, у якому опинилася РФ через війну.

"Зрозуміло, контакти на неофіційному рівні відбуваються постійно, але коли ми бачимо подібний зв'язок саме зараз – це свідчить, що дійсно, ситуація в Україні на зламі і навіть друга фаза повномасштабної агресії підходить до свого апогею з незавидним для Росії результатом", – наголосив політолог.

На його думку, Остін міг повідомити Шойгу те, що США жодним чином не збираються зменшувати підтримку Україні. 

"Очевидно, були дані США, що показують плачевний стан російських військ під час власних агресивних дій на території України", – зазначив Чаленко.

Політолог припустив, що американська сторона вдалась до такого кроку, аби у Росії зрозуміли, що чим швидше вони почнуть шукати шляхи виходу з нинішнього стану і заберуться з території України, тим для них буде краще.

"Думаю, відповідний контакт був дієвий, росіянам треба було цю інформацію почути. Далі вони мусять визначатися чи будуть і далі поводитись як у "дурдомі", чи шукатимуть світло у кінці тунелю", – сказав Чаленко.

Водночас він припустив, що у розмові глави Пентагону з міністром оборони Росії мовилось не тільки про Україну. Можливо, обговорили питання напруження довкола Молдови і вступ Фінляндії зі Швецією в НАТО.

Чаленко вважає, що наразі США показують, що повністю тримають ситуацію на контролі, обіграти це Кремль не зможе.

Нагадаємо, як писав УНІАН, глава Пентагону Остін у п'ятницю, 13 травня, вперше з початку повномасштабної війни в Україні провів телефонну розмову з Міністром оборони РФ Шойгу. В ході переговорів Остін закликав до негайного припинення вогню в Україні та підкреслив важливість збереження ліній зв'язку.

Своєю чергою в Міноборони РФ повідомили, що Шойгу і Остін обговорили актуальні питання міжнародної безпеки, включаючи ситуацію на Україні.

Вас також можуть зацікавити новини: