МЗС Польщі відзначає, що заплановані на квітень навчання російської армії можуть ще більше посилити цю напруженість / фото narodna-pravda.ua

У Міністерстві закордонних справ Польщі стурбовані ескалацією активності російських військ біля кордону з Україною.

Про це йдеться в заяві відомства, повідомляє Польське радіо.

«Нашу стурбованість, також як і союзників, викликає зосередження російських військ поблизу українських кордонів, в тому числі в окупованому Криму та на Чорному морі», - йдеться в заяві.

МЗС Польщі відзначає, що заплановані на квітень навчання російської армії можуть ще більше посилити цю напруженість

Керівництво МЗС також запевняє, що Польща використовуватиме майбутнє головування в ОБСЄ для деескалації конфлікту на Донбасі.

Читайте такожЯкщо Москві нема чого приховувати, вона могла б пояснити переміщення військ - Берлін

Загроза вторгнення Росії: що відомо

  • 30 березня головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що РФ зосередила вздовж державного кордону України і на тимчасово окупованих територіях 28 батальйонних тактичних груп і під виглядом підготовки до навчань планує ще підтягти до 25 батальйонних тактичних груп, що створює загрозу військовій безпеці нашої держави.
  • За даними ВСУ, окупанти підсилюють передові підрозділи розвідувальними групами і снайперськими парами, проводять тренування особового складу із залученням інструкторів збройних сил РФ. Також російсько-окупаційні війська тримають напоготові до застосування чергові підрозділи артилерії на певних напрямках, зокрема, в населених пунктах на окупованій території України.
  • 31 березня The New York Times повідомила, що Росія стягує 4 тис. військових до кордону з Україною. Також з'явилося відео з ешелоном військової техніки, яку російські війська перекидають до окупованого Криму через Кримський міст.
  • Командування Збройних сил США в Європі підвищило свою бойову готовність до найвищого рівня після відновлення бойових дій між російськими бойовиками і українськими військовими в Донецькій області.
  • У Пентагоні заявили, що стурбовані ескалацією російської агресії на сході України
  • 8 квітня Хомчак заявив, що ситуація контролюється, а українські військові готові реагувати як на загострення ситуації на тимчасово окупованій території Луганської та Донецької областей, так і вздовж усього українсько-російського кордону.
  • Головнокомандувач ЗСУ запевнив, що «на всі провокації, на всі дії супротивника у нас сплановано відповідні заходи негайного реагування».

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram