этот материал доступен на русском

Вчені знайшли рештки стародавнього пращура горобців

19:14, 08 лютого 2019
Наука та IT
1037 0
Вчені знайшли найстарішого пращура горобців / ourgreenworld.ru

Подібні рештки знаходили також дослідники у Німеччині. Але тій знахідці було 47 мільйонів років. Втім, обидві пташки належать до ряду горобцеподібних. Вони жили в першій половині Еоценового періоду, який тривав 48-54 мільйони років тому, пише Newsweek.

Вчені переконані, що знайдені істоти – найбільш ранні представники горобцеподібних, які зараз стали досить поширеними. Всього у світі існує 6 тисяч видів ряду. Але без скам’янілих решток було важко сказати щось про крилатих предків горобців, вільшанок, зябликів і ворон.

Читайте такожВчені влаштували "штучну еволюцію" і з'ясували, чому горобцям ніколи не стати орлами

«Знайдена особина, якій 52 мільйони років, - найдревніший відомий представник горобцеподібних. Це дивовижно, тому що зараз цей ряд об’єднує більшу частину видів птахів. Однак, у стародавні часи вони були дуже рідкісними у давні часи», - прокоментував співавтор дослідження і куратор Чиказького музею природознавчого музею доктор Ленс Гранде.

«Знайти повний скелет з пір’ям – це як виграти в лотерею», - сказав інший співавтор дослідження доктор Деніел Ксепка.

Пташка, скам’янілі рештки якої знайшли у штаті Вайомінг, називається Eofringillirostrum boudreauxi. Її знайшли неподалік озера Фоссіл за 25 кілометрів від міста Кеммерер. На думку вчених, місце може підказати, чим стародавня пташка харчувалася. Будова її скелету вказує, що вона могла живитися дрібним і твердим зерном. Однак, не виключено що стародавні птахи також їли комах, рибу і, можливо, дрібних ящірок.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter