этот материал доступен на русском

Вчені знайшли у Світовому океані майже 200 тисяч видів вірусів

18:31, 26 квітня 2019
Наука та IT
2566 0
Ілюстрація / REUTERS

Міжнародна команда вчених, які працювали на судні Tara, зібрала зразки морської води в різних частинах Світового океану і виявила майже 200 тисяч видів морських вірусів - до цього було відомо лише 15 тисяч таких видів.

За словами авторів статті в журналі Cell, приблизно 60% біомаси Світового океану припадає на мікробів, які відіграють ключову роль в океанічних екосистемах, але вивчені тільки в деяких районах, де проводилися систематичні дослідження, передає N+1.

У свою чергу, на життя і видовий склад мікроорганізмів сильно впливають морські віруси, різноманітність яких також поки що вивчена недостатньо добре.

Щоб це виправити, Меттью Салліван з університету штату Огайо і його колеги з 2009 по 2013 роки зібрали 145 проб води з різних глибин у різних частинах Світового океану, включаючи 41 зразок з Арктики. Секвенувавши віроми з цих проб у рамках дослідницького проекту Global Ocean Viromes 2.0, вчені виявили 195728 різновидів ДНК-вірусів, що в 12 разів більше, ніж було відомо до цього в першій версії проекту.

Зокрема, вченим вдалося не тільки виявити у Світовому океані п'ять екологічних зон проживання вірусів, але і виявити вогнище їх біорізноманіття в Арктиці, хоча традиційно вважалося, що полярний регіон буде біднішими з цієї точки зору, ніж екваторіальний.

Проект Global Ocean Viromes 2.0 / Sullivan et al. Cell

За словами вчених, така карта поширення морських вірусів допоможе зрозуміти, на яких вірусах варто зосередитися вченим, і стане основою для прийняття рішень в наступних морських експедиціях. Крім того, зазначають дослідники, їх результати наочно показують, що віруси повинні бути обов'язковою частиною моделей океанічних екосистем, які зараз вони включаються досить рідко.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter