этот материал доступен на русском

Швидкість вітру й висота хвиль в океанах ростуть із кожним роком - кліматологи

15:53, 26 квітня 2019
Клімат
320 0
Висота хвиль і швидкість вітрів продовжують зростати з кожним роком / фото Alexander Topchiy

Кліматологи з Мельбурнського університету (Австралія) і Університету Хасануддіна (Індонезія) провели аналіз даних супутників, які 33 роки спостерігали за поведінкою хвиль і вітрів в океані.

Їх робота опублікована в журналі Science, показує, що висота хвиль і швидкість вітрів збільшувалися й продовжують зростати з кожним роком, передає Naked Science.

Збір даних проводився з 1985 по 2018 рік. Основну інформацію супутники отримували з буїв, що плавають в океані, але існувало кілька труднощів. По-перше, з часом змінювалася конструкція буїв, що ускладнювало видобуток даних. По-друге, змінювалися й супутники, а також їх програмне забезпечення. Однак автори запевняють, що їм вдалося систематизувати всі зібрані відомості та отримати цілісну картину.

Вчені знімали показники з трьох приладів: висотоміра, який вимірював і швидкість вітрів, і висоту хвиль, радіометра, який стежив тільки за швидкістю вітру, і мікрохвильового радара скаттерометра, який визначав напрям вітру.

Читайте такожСвітовий океан змінить колір через глобальне потепління

Результати аналізу продемонстрували чітку тенденцію збільшення показників. Швидкість вітру в Південному океані й на південь від екватора щороку зростає приблизно на 0,0254 метра в секунду. Це найбільший показник серед усіх досліджених районів. У Північній Атлантиці зміни виявилися вдвічі меншими. Ситуація з хвилями менш однозначна. Автори помітили збільшення висоти хвиль у деяких ділянках, зокрема в Південному океані, на 0,3 сантиметра на рік. Водночас, у північній частині Тихого океану висота, навпаки, знижувалася приблизно на 0,5 сантиметра на рік.

"Це дослідження має важливе значення для оцінки майбутніх станів Світового океану. Його висновки можуть використовувати при прогнозуванні ймовірності нових екологічних біженців. Приміром, нещодавно стало відомо, що 90 відсотків АЕС у США мають як мінімум один конструктивний недолік, який робить їх вразливими до повеней і штормів - наслідків змін клімату", - пише Naked Science.

Як повідомляв УНІАН, нове дослідження вчених із NASA показало, що потепління Світового океану, особливо його тропічної частини, через зміни клімату може призвести до значного збільшення кількості екстремальних дощових ураганів і штормів наприкінці століття.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter