этот материал доступен на русском

Екзопланети можуть мати більшу різноманітність життя, ніж Земля - вчені

20:02, 23 серпня 2019
Наука та IT
2167 0
Ілюстрація / REUTERS

У новій роботі вчені змоделювали ймовірні умови на різних типах екзопланет за допомогою програмного забезпечення ROCKE-3-D, створеного для прогнозування клімату та океанічного середовища існування різних типів екзопланет, пише Naked Science.

Не всі океани екзопланет, за словами вчених, можуть мати життя. У деяких із них може бути занадто висока температура або перевищено вміст речовин, що перешкоджають створенню складних форм життя.

Аналіз величезного числа можливих екзопланет дозволив вченим визначити, які типи мають найкращі шанси на розвиток і підтримку процвітаючих біосфер. Модель циркуляції океану допомогла дослідникам виявити, що більш висока щільність атмосфери, більш повільні швидкості обертання і присутність континентів можуть призвести до більш високих темпів розвитку водного життя.

Читайте також"Зоряний" каталог: астрономи витворили список "живих" планет

Ще один висновок полягає в тому, що Земля не підходить під всі параметри оптимально населеної планети - і життя в іншому місці може бути більш різноманітним, ніж на нашій планеті. Проте вчені відзначають, що поки людство не досягло такого рівня розвитку техніки, щоб можна було виявити ознаки життя на екзопланетах.

За словами дослідників, для цієї технології завжди будуть обмеження. Вона може лише показати, на якихось світах ми повинні зосередитися, якщо хочемо знайти позаземне життя. На небесних тілах з океанами, придатними під описані в роботі параметри, шансів знайти хоч яку-небудь форму життя набагато більші, оскільки умови для її виникнення кращі, ніж у більшості інших.

Раніше повідомлялося, що на орбіті Проксими Центавра - найближчої до нашого Сонця зірки - обертається планета, дуже схожа на Землю.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter