этот материал доступен на русском

В Україні ввели квоти на іноземних айтішників

11:27, 27 лютого 2020
Наука та IT
819 0
Ілюстрація REUTERS

Уряд ввів квоти на імміграцію 5000 іноземних фахівців для працевлаштування в українських IТ-компаніях. Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації на офіційній сторінці у Facebook.

Читайте такожПодаткова служба змінить оподаткування IT-шників: усі подробиці

«Уряд підтримав пропозицію Мінцифри зі встановлення квот на імміграцію 5000 іноземних фахівців для працевлаштування в українських IТ-компаніях. Відповідне розпорядження Кабінет міністрів ухвалив на засіданні 26 лютого», - йдеться в повідомленні.

У Мінцифри роз'яснили, що квота на імміграцію - це гранична кількість іноземців та осіб без громадянства, яким буде надано дозвіл на імміграцію протягом календарного року.

«Квоти на імміграцію - інструмент простіший, ніж робоча віза. Візу треба було відновлювати щороку, і людина залишається прив'язаною до конкретного місця. Квоти ж дають фахівцеві можливість проходити перевірку раз у 10 років і свободу обирати, де працювати, і навіть створювати тут власний продукт», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що попит на ІТ-спеціалістів значно перевищує потенціал внутрішнього ринку. Щороку українські університети випускають 15-17 тисяч IТ-спеціалістів різних напрямків. Водночас у країні відкривається близько 40000 вакансій айтішників. Крім того, певна частина українських фахівців їде працювати за кордон, деякі працюють на фрілансі. Імміграційні квоти дозволять частково закрити потребу ринку у висококваліфікованих фахівцях.

«Імміграційні квоти не знизять попит на українських заробітчан. Головне, що ми отримаємо - приплив senior-фахівців, які зможуть допомогти нам швидше і якісніше розвивати індустрію в Україні, і, як наслідок, мотивувати більше українців залишатися працювати тут», - повідомляють у міністерстві.

Також у повідомленні вказуються умови і перспективи для іноземних фахівців. Так, вони зможуть отримати посвідку на проживання, що спростить їм життя в Україні в майбутньому, і їм не потрібно буде отримувати щороку дозволи на роботу. Працевлаштування здійснюватиметься на тих же умовах, що і для громадян України. Прив'язування до термінів перебування в Україні, до конкретного місця роботи і посади не буде, а іммігрувати іноземний фахівець зможе разом зі своєю сім'єю. Крім того, буде можливість відкрити приватне підприємство.

5000 квот уже розподілені серед міст України. Київ отримає 2500 квот, Харків - 700, а Дніпро, Одеса і Львів - по 600.

Як повідомляв УНІАН, у вересні Державна податкова служба України підготувала нову модель оподаткування фізичних осіб - підприємців, які працюють в IT-галузі. Модель складається з чотирьох платежів. Це 5% єдиного податку, 1,5% військового збору, єдиний соціальний внесок з двох мінімальних зарплат і внесок до Фонду розвитку людського капіталу, який планується створити для розвитку галузі.

Як повідомляв УНІАН, у вересні Державна податкова служба України підготувала нову модель оподаткування фізичних осіб - підприємців, які працюють в IT-галузі. Модель складається з чотирьох платежів. Це - 5% єдиного податку, 1,5% військового збору, єдиний соціальний внесок з двох мінімальних зарплат і внесок у Фонд розвитку людського капіталу, який планується створити для розвитку галузі.

Довідка УНІАН. Вітчизняна IT-галузь забезпечила залучення в економіку України близько 3,6 млрд дол. у 2017 році та близько 4,5 млрд дол. у 2018 році.

Станом на початок 2019 року, в українській IT-галузі працювало 127 тис. спеціалістів, середня заробітна плата яких становила 2 тисячі доларів на місяць.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter