У людей з діабетом 2 типу, яких лікували класом препаратів GLP-1, значно рідше діагностували 10 з 13 ракових захворювань / фото ua.depositphotos.com

Препарати для лікування діабету та ожиріння GLP-1 (ліки, які допомагають контролювати рівень глюкози в крові, зокрема Ozempic і Wegovy) можуть допомогти знизити ризик розвитку деяких видів раку. Такого висновку дійшли вчені. Результати їхнього дослідження опубліковані в науковому журналі JAMA Network Open, пише CNN.

Зазначається, що люди з надмірною вагою або ожирінням мають вищий ризик розвитку 13 видів раку, і цей ризик зростає у міру того, як довше людина страждає від ожиріння.

Нове дослідження показало, що у людей з діабетом 2 типу, яких лікували класом препаратів GLP-1, значно рідше діагностували 10 з 13 ракових захворювань, пов'язаних з ожирінням, ніж у тих, у кого був прийом інсуліну.

Відео дня

Водночас учені дійшли висновку, що лікування GLP-1 не пов'язане зі зниженням ризику раку молочної залози в постменопаузі. Не вплинули ці препарати і на ризик розвитку раку шлунка та раку щитоподібної залози.

Для цього дослідження вчені з Медичної школи Університету Кейс Вестерн Резерв і системи MetroHealth проаналізували медичні записи майже 1,7 мільйона осіб з діабетом 2 типу за більш ніж десятиліття.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що препаратом для схуднення можна лікувати хронічні хвороби нирок.

Вас також можуть зацікавити новини: