Компанія Сінклера Sinclair Radionics в 1972 році випустила кишеньковий калькулятор \ фото Вікіпедія

Винахідник, підприємець Клайв Сінклер помер після тривалої хвороби.

Про це повідомила його дочка Белінда. Йому був 81 рік. Підприємець помер у себе вдома в Лондоні. "Він був просто дивовижною людиною. Звичайно, він був таким розумним, що завжди всім цікавився", - сказала Белінда Сінклер The Guardian.

Чим відомий Клайв Сінклер

Сінклер відомий створенням в 1982 році популярного комп'ютера ZX Spectrum, який був в п'ять разів дешевше пристроїв конкурентів.

Читайте такожПомерла математик NASA, розрахунки якої врятували "Аполлон-13"

Компанія Сінклера Sinclair Radionics в 1972 році випустила кишеньковий калькулятор, який був утричі меншим і вдвічі дешевшим за аналоги. Через місяць після його створення компанія виробляла до 100 тис. пристроїв на місяць. Калькулятор був виставлений в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку.

У 1980-х Клайв Сінклер створив кілька моделей комп'ютерів. Найпопулярніша з них - ZX Spectrum. Цей комп'ютер був одним з найбільш продаваних в Європі. Як пише The Guardian, він зіграв вирішальну роль у розвитку британської ігрової індустрії, передає kommersant.

Незважаючи на те, що Сінклер довгі роки винаходив комп'ютери, сам він не користувався Інтернетом, заявляючи, що "не любить бути оточеним технікою, оскільки це відволікає його від створення винаходів". У 2010 році він заявив, що взагалі не користується комп'ютером, а замість електронної пошти віддає перевагу телефону.

Вас також можуть зацікавити новини