этот материал доступен на русском

В окупованому Криму не залишилось жодної української школи – ЗМІ

23:59, 27 серпня 2018
Суспільство
1051 0
В окупованому Криму зникли українські школи / фото УНІАН

В окупованому Росією Криму взагалі не залишилося українських шкіл, а кількість шкіл із кримськотатарською мовою навчання скоротилася більш як удвічі.

Про це повідомляє "Крим. Реалії".

"За офіційними даними так званого міністерства освіти, науки і молоді Криму, в 2017/2018 роках функціонує сім муніципальних освітніх установ з кримськотатарською мовою навчання, чотири – з російською та кримськотатарською мовами навчання і п’ять освітніх установ, що змінили статус школи кримськотатарської мови навчання на загальноосвітні заклади, тобто без визначення мови навчання", – сказав член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

Читайте такожВ окупованому Сімферополі українську пісню "Я не здамся без бою" привітали гучними оплесками (відео)

Водночас активіст Українського культурного центру в Криму Леонід Кузьмін заявив, що ситуація з вивченням української мови ще гірша.

"Із семи українських шкіл, які були до моменту окупації Криму, не залишилося жодної. Всі школи переведені на російську або на змішану мову навчання, де є класи з українською мовою навчання. Але більшість класів – із російською мовою навчання. Яскравий приклад – це українська гімназія в Сімферополі", – зазначив Кузьмін.

Стаття 10 ухваленої на півострові після його окупації "Конституції Республіки Крим" надає статус державних кримськотатарській, українській та російській мовам.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter