этот материал доступен на русском

Трудова міграція вже негативно відбилася на демографічній ситуації в Україні - експерти

13:08, 13 березня 2019
Суспільство
1606 0
Ілюстрація REUTERS

За останні 25 років населення України скоротилося на 10 млн осіб. При цьому обсяг зовнішньої трудової міграції становить близько 2,7 млн осіб, повідомляє в своєму матеріалі "5 канал".

Нагадаємо, у березні-місяці лічильник виїжджаючих за кордон українців сайту UkrainianPeopleLeaks.com досяг позначки в 1 млн і зламався.

Масовий виїзд українців за кордон негативно відбивається на демографічній і економічній ситуації в країні, констатують експерти. Адже утримувати непрацездатних людей вже через кілька років в Україні буде нікому.

За словами голови Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника, незважаючи на те, що більшість заробітчан повернеться додому, трудова міграція матиме вагомий вплив.

"Велика частина все одно повернеться, тому що вони не зможуть там соціалізуватися. Але більш загрозливою для нас є саме демографічна ситуація. У нас до кінця 2030 року кількість працездатного населення зменшиться більш ніж на 3 млн осіб. Тому вже зараз держава повинна розробляти міграційну політику, яка дозволить залучати до нас трудових мігрантів з інших країн", – вважає Воскобойник.

Крім законодавчого закріплення міграційної політики, демографи наполягають ще й на змінах в сфері соціальної політики, оскільки саме вона буде грати ключову роль в утриманні робочих рук всередині країни.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter