этот материал доступен на русском

"90-ті знервовано курять в сторонці": експерт оцінив сьогоднішню криміногенну ситуацію в Україні

05:37, 09 грудня 2019
Суспільство
2054 0
Ілюстрація / REUTERS

Про це розповів експерт з питань безпеки Сергій Шабовта, коментуючи замах на депутата Київської облради В'ячеслава Соболєва, під час якого був убитий його син, передає «Обозреватель».

Читайте також"Повертаюся, а у дитини немає половини голови": дружина Соболєва розповіла, як загинув її син (відео, 18+)

"Ми зараз романтично говоримо про 90-ті, і чомусь з ними порівнюємо. Я багато разів журналістам говорив – не порівнюйте 90-ті з сьогоднішнім днем, тому що 90-ті знервовано курять в стороні. Зараз значно гірше", – заявив експерт.

"Тоді в Україні перші кроки робив приватний бізнес, який зароджувався. В державі не було сформованих органів, які могли б протидіяти тим зародкам організованої злочинності. Але не було такої корупції... Тоді держава знайшла сили, бачення і розуміння, була створена Служба безпеки і в надрах Міністерства внутрішніх справ управління по боротьбі з організованою злочинністю. У перші роки були просто неймовірні досягнення в протидії ОЗУ", – зазначив він.

За словами Шабовти, сьогодні, на відміну від 90-х, злочинні угруповання в Україні існують у форматі певних чиновницьких кланів, корупційних структур у тому чи іншому відомстві.

Експерт підкреслив, що ситуація з обстрілом машини Соболєва не є винятковою – "вона прогнозована з точки зору зростання злочинності, з точки зору жорстокості, якої стає все більше".

"У нас кожна зміна влади за собою тягне великий хвіст перерозподілу сфер впливу. Потім починаються дуже жорсткі розбірки. На жаль, це і є обличчя сьогоднішньої України... Це злочин, страшний за своєю суттю, є досить закономірним. Я дуже боюся, що ще будуть лунати такі постріли", – заявив він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter