Зазначається, що у «кризовій кімнаті» жертви насильства зможуть перебувати до 10 днів / фото pixabay.com

У Києві наступного року з’явиться «кризова кімната» для допомоги жертвам домашнього насильства.

Як повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації, про це повідомила заступник голови КМДА Марина Хонда.

Читайте такожРаді пропонують створити "реєстр сексу" у вигляді мобільного додатку

Відео дня

Зазначається, що у «кризовій кімнаті» жертви насильства зможуть перебувати до 10 днів.

«Контакт-центр 15-51 опитав 3 тис. 500 громадян. Більшість із них чітко розуміє, що таке насильство в родині. Є чітке розуміння класифікації видів насильства. Але відсутнє розуміння – куди звертатися, якщо ти став жертвою домашнього насильства. Таких серед опитуваних виявилося понад 2 тис. 800 осіб», – наголосила Хонда.

За її словами, постраждалі часто не хочуть звертатися до соціальних служб, оскільки потім можуть лишитися з агресором сам на сам. Щоб виправити цю ситуацію, міська влада планує навесні 2020 року відкрити «кризову кімнату».

«Це «кімната» на випадок, коли поліція задокументувала факт насильства, але жертві потрібен час, щоб знайти всі документи та зорієнтуватися, що робити далі. Тож людина може 10 днів перебувати у такій «кризовій кімнаті», отримати первинну психологічну допомогу та пройти медичний огляд. Якщо у людини є родичі – з ними зв’язуються. Якщо геть немає куди йти, тоді збираються документи для поселення в притулок до вирішення питання», – розповіла Хонда.

Як повідомляв УНІАН, у Львові створили групи поліцейських, які реагуватимуть на насильство у сім'ї.