Субота,
23 вересня 2017
Наші спільноти

Українські журналісти закликали російських сприяти зупиненню свавілля проти кримських колег

Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка звернулися до російських колег з проханням сприяти зупиненню свавілля щодо кримських журналістів.

1
НСЖУ і НМПУ закликають російських колег сприяти зупиненню свавілля проти кримських журналістів

Про це йдеться у переданому агентству УНІАН зверненні НСЖУ і НМПУ.

"Шановні російські колеги! Просимо вас підключити ваших юристів і активістів Спілки журналістів Росії для отримання інформації та захисту наших колег в Криму. Звертаємося до вас з проханням посприяти припиненню репресій в Криму по відношенню до журналістів", - сказано у ньому.

Автори звернення інформують своїх російських колег, що 19 квітня стало відомо, що ФСБ Росії провела обшуки і відвезла на допит трьох кримських журналістів - колишнього співробітника газети "День", нині пенсіонера Миколу Семену, колишнього позаштатного фотокореспондента цієї ж газети Леньяру Абібулаєву і Руслану Люманову.

Затриманого в окупованому Криму журналіста Семену відпустили під підписку про невиїзд – адвокат

"Просимо вас втрутитися і зажадати від влади відмовитися від силових методів тиску на журналістів, забезпечити їм право на вільне їх виявлення поглядів, навіть якщо ці погляди не подобаються політичному істеблішменту", - закликають автори листа.

НМПУ та НСЖУ спільно із Спілкою журналістів РФ у рамках об’єднаного проекту за сприяння ОБСЄ неодноразово оприлюднювали спільні заяви щодо зупинення репресій щодо журналістів у зоні антитерористичної операції та в Криму, а також закликали до звільнення з полону представників ЗМІ.

Зокрема, було оприлюднено спільну заяву із закликом звільнити з полонену луганську журналістку Марію Варфоломеєву, а журналістські організації рішуче засуджували використання журналістських смертей як елементів пропаганди.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку