Вівторок,
19 вересня 2017
Наші спільноти

Тука побоюється, що на Луганщині після деокупації виникне демографічна катастрофа

На Луганщині після деокупації може виникнути демографічна катастрофа.

фото УНИАН
Після звільнення території або деокупації, Україна може зіткнутися з демографічною катастрофою / фото УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, такий прогноз зробив на прес-конференції заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, колишній голова Луганської військово-цивільної адміністрації Георгій Тука.

Тука повідомив про підготовку до будівництва "Стіни" на кордоні з РФ на Луганщині

 «Якщо ми не надамо якогось меседжу… що ми прагнемо зробити все можливе, аби ці люди (внутрішні переселенці - УНІАН) мали можливість найближчим часом повернутися до своїх осель, то, на жаль, після звільнення території або деокупації, Україна може зіткнутися з демографічною катастрофою певного регіону, і це дуже небезпечно», - сказав він.

Тука повідомив, що вперше зіштовхнувся з такою проблемою, беручи участь в нараді з представниками Світового банку.

 «Саме фахівці зі Світового банку надали об’єктивну інформацію щодо світового досвіду, яка свідчить про те, що серед вимушених внутрішніх переселенців, які не мають змоги повернутися на місця постійного проживання впродовж 5 років, практично понад 80% взагалі вже не повертаються», - сказав Тука.

 «Перебуваючи на Луганщині, я зрозумів, що велика частка людей, які покинули окуповану територію, - це не тільки люди похилого віку, які потребують пенсійного забезпечення або якогось соціального захисту, це велика кількість підприємців, інтелігенції. Не є секретом, що в сучасному суспільстві саме інтелігенція є тою силою, яка розвиває суспільство. Таким чином ми маємо дуже прикру ситуацію на Луганщині… Переважна більшість людей, які мають розвивати громади, зокрема, територіальні, зараз залишили територію окупованої Луганської області», - додав Тука.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку